חוזר לישראל: אייק אופייבו סיכם באשדוד

הסנטר טרם קיבל אזרחות, יוחתם כזר. דיקרסון חתם בהרצליה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  14.12.19 - 20:13
תחילת כתבה

שינוי מעניין במכבי אשדוד, שאולי יהיה משמעותי למאבקי ההישרדות: אייק אופייבו סיכם היום (שבת) בקבוצה ויגיע על חשבונו של נואה דיקרסון, שחתם שעות לאחר מכן בבני הרצליה מהליגה הלאומית.

לאופייבו בן ה-35 עבר עשיר בכדורסל הישראלי - ובשבועות האחרונים הוא התאמן יחד עם הקבוצה של בראד גרינברג, כאשר הוא נמצא בתהליך של הוצאת אזרחות, שכן הוא נשוי לישראלית. לעומת זאת, האזרחות בינתיים לא מגיעה ובאשדוד מתכננים להחתים אותו כשחקן זר, אלא אם תהיה התפתחות בלתי צפויה בימים הקרובים.

באשדוד מחכים תקופה ארוכה לאזרחות של אופייבו, שכאמור לא מגיעה. במועדון הבינו שחובה לבצע שינוי בסגל השחקנים כדי שהקבוצה תהיה מסוגלת לשרוד בליגה, ולכן אחרי המשחק באילת הוא אמור לחתום, למרות שלא קיבל את האזרחות המצופה.

אופייבו שיחק שנתיים במכבי חיפה, 2013/14 ו-2014/15, כאשר בעונה השנייה הוא היה אחד השחקנים הטובים בליגה עם 17.7 נקודות, 6.7 ריבאונדים -2.5 אסיסטים למשחק. בזכות יכולתו הגבוהה, הוא חתם באוקטובר על חוזה זמני במכבי תל אביב (2015/16), אבל נשאר בסופו של דבר עד לסיום העונה. מאז, הוא שיחק בטורקיה ובליגה בפורטו ריקו.

אשדוד תישאר עם שלושה זרים אחרי שחרורו של דירקסון שחתם היום בהרצליה מהלאומית. הסנטר הרוקי לא הרשים במיוחד בתחילת הקדנציה בישראל, עם 10.6 נקודות (46.3% ל-2 נקודות) ו-6.6 ריבאונדים והגיע כמחליף זמני לג'אקים דונלדסון הפצוע.

מאמן הקבוצה מיקי גורקה מסר: "לצערי אנחנו סובלים לאחרונה מחוסר מזל בכל הנוגע לפציעות ולהיעדרויות ונכפה עלינו לבצע שינוי נוסף בשל פציעה. אני מקווה שזה יהיה השינוי האחרון שנצטרך לעשות בתקופה הקרובה ואני שמח שהנהלת הקבוצה הצליחה פעם נוספת להגיב במהירות למצב בכדי למלא את החסר. נעשה את המקסימום כדי לחבר את נואה לקבוצה במהירות, להתייצב ולחזור לשחק את הכדורסל שהצגנו בתחילת העונה".