זוסמן: "מרגיש בוגר בהרבה מהגיל שלי"

הפורוורד אחרי הניצחון של מכבי ת"א בדרבי. ספרופולוס החמיא: "הוא צנוע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.19 - 22:00
תחילת כתבה

פעם נוספת מצבת הפצועים לא השפיעה עליה. מכבי תל אביב שוב התמודדה ללא שורה ארוכה של שחקני מפתח נעדרים, והערב (שבת) השיגה ניצחון 84:91 בדרבי מול הפועל. הישראלים של יאניס ספרופולוס סיפקו את הסחורה, כאשר ג'ייק כהן (13) ודני אבדיה (11) תרמו את חלקם. אבל האיש שבלט מעל כולם וסיים כקלע המצטיין של הצהובים היה יובל זוסמן עם 15.

כמו כן, יש לציין כי המשחק, שבדרך כלל מספק גם כותרות לא קשורות לכדורסל, עבר ללא אירועים יותר מדי חריגים ומכוערים. אולם, בין המחציות לפני העליה בחזרה מחדרי ההלבשה, שחקני מכבי ת"א לא עשו חימום כלל, וכן מאמן הכושר רגב פנאן גם הלך לאזור אוהדי הפועל ת"א והמאמן ספרופולוס קרא לו לחזור.

"אני מנסה להיות כמה שיותר רגוע ופחות אמוציונלי", הסביר זוסמן בסיום הדרבי. "זה עושה לי טוב ואני אמשיך כך. מרגיש בוגר בהרבה מהגיל שלי. הזמן עובר לאט במכבי, זה לא כמו שנה בקבוצה אחרת. אני שמח על הסיטואציה ומה שקורה פה, יש יותר משחקים ויותר אימונים. כל קבוצה רוצה לנצח אותנו והמשחקים קשים, צריך להשתפר ולהתמיד כל פעם מחדש וזה לא קל. ג'ייק כהן? אני קורא לו סבא כי יש לו חשיבה מאד בוגרת. הוא שקול, חכם ונבון ואני מנסה לקחת ממנו ומכל אחד מהקבוצה דברים להמשך הדרך שלי. מה אני עושה נכון? נהנה, אין לי יותר מדי מילים".

יאניס ספרופולוס סיכם גם הוא את המשחק: "לא חשבתי על ההארכה, אני חשבתי על לעצור סלים קלים. אנחנו צריכים לעבוד יותר טוב בהתקפה כי היינו איטיים קצת. השחקנים שוב הראו אופי, יובל עם שתי שלשות חשובות עזר לנצח את המשחק בסוף. הוא עובד קשה וצנוע, יש לו הכל כדי להיות טוב יותר. יש לו ביטחון ממני".

המאמן דיבר על הרוטציה הקצרה: "ג'ייק כהן היה טוב מאד הלילה ועזר לקבוצה, טיילר (דורסי) היה טוב מאד ולא רק הם. גם הדקות של דורי סהר היו חשובות כדי לשמור על אינטנסיביות גבוהה, כי יש לנו סגל חסר ופחות אופציותץ השחקנים עייפים וכולם נרתמו לנצח את המשחקץ אני באמת מעריץ את השחקנים על איך ששיחקו. מה אפשר לומר על קווינסי אייסי? שיחק נהדר".

אריאל בית הלחמי ניסה להסביר מה לא עבד לצד המפסיד: "בחצי הראשון שיחקנו רך מאד ולא היינו בפיזיות שהיינו צריכים להיות. קרדיט למכבי, היא קבוצה אדירה. פספסנו וחבל, היה הפרש 4 והיינו יכולים אולי לקחת את המשחק. מה הייתי משנה בדיעבד? השחקנים היו צריכים להיות יותר הגנתיים ופיזיים בחצי הראשון. חבל, כי היה צ'אנס. יש לנו הרבה זמן למשחק הבא, ננוח ונבין את מה שהיה פה ואת מה שנצטרך לשפר. וויליאמס? הוא עשה את העבודה שלו היום מול שחקנים אתלטיים וברמה גבוהה. נפלנו בפן ההגנתי היום וחבל".