קרב מחוץ למגרש: ההודעה החריפה של המנהלת

ראשי ליגת העל הגיבו למנהלת הליגה הלאומית. הפרטים בפנים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  03.01.20 - 15:04
יו"ר המנהלת שמואל פרנקל (אלן שיבר)
יו"ר המנהלת שמואל פרנקל (אלן שיבר)

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

לאחר ההודעה של מנהלת הליגה הלאומית, לפיה הכוונה היא לעבור למתכונת של שלושה זרים לאור תקצוב משרד הספורט - גם מנהלת ליגת העל בכדורסל בחרה להגיב. היום (שישי) היא הוציאה תגובה חריפה להודעה של מקבילתה מליגת המשנה, ובכלל להתנהלות בתקופה האחרונה.

"מנהלת ליגת העל בכדורסל מופתעת מהשתלחויות של יו"ר מנהלת הליגה הלאומית עוגן יוחננוף בשרת הספורט מירי רגב, במשרד הספורט וביו"ר מנהלת ליגת העל שמואל פרנקל, במיוחד לאור העובדה כי עוגן יוחננוב נכשל בתפקידו כיו"ר הליגה הלאומית, לא הצליח לגייס כספים עבור הליגה הלאומית וככל הנראה מנסה לכפר על הכישלון המקצועי והשיווקי בתקיפת הדרג הפוליטי ומנהלת הליגה על הדרך", כך נפתחה ההודעה, "ברור לכולם כי אין קשר בינו לבין כדורסל או לשיווק, שום קשר אמיתי וליבנו עם קבוצות הליגה הלאומית שסמכו עליו שיעזור להן. אין ספק שקבוצות הלאומית יכולות וראויות לקבל הנהגה טובה. בדיון שתערוך ועדה מיוחדת של מנהלת ליגת העל בכדורסל תעלה גם הצעה לחבר את קבוצות הליגה הלאומית, ומספר קבוצות כבר הביעו את הסכמתן בעל פה לרעיון".

הודעת מנהלת ליגת העל נמשכה בזו הלשון: "הבוקר גם הגיעה אל מנהלת ליגת העל הודעה ממשרד הספורט, בה נכתב בין היתר: 'משרד הספורט חושב שהגיע הזמן לעשות שינוי ולבחון חלופות, כולל מנהלת כדורסל משותפת לשתי הליגות בדומה למה שקיים בכדורגל'. המציאות שבה משרד הספורט מגדיל את התקציב לאיגוד מדי שנה במיליונים רבים, ואף מעביר סכום גדול לאיגוד ולליגה הלאומית, מתוך המבחן החדש לחיזוק הישראלי כחול-לבן ועדיין הליגה הלאומית מתקשה לייצר עניין. בנוסף, הנהלת הליגה הלאומית מקבלת החלטות על הגדלת כמות הזרים בניגוד לתפקידה וייעודה, ובסתירה לתפקיד האיגוד שכל ייעודו חיזוק והצמחת השחקנים הישראלים המקומים וטיפוח הנבחרות הלאומיות, מחייבת טיפול שורשי כולל בחינת שינוי מבנה ניהול הליגות".

בתגובה להודעת מנהלת ליגת העל, מסר יו"ר מנהלת הליגה הלאומית עוגן יוחננוב: "שמואל פרנקל יודע שמתגבש רוב בליגת העל להדיחו מהתפקיד, לאחר שבמשך שנתיים פעל בצורה שרירותית וכוחנית תוך פגיעה קשה בערכי הספורט, בשחקן הישראלי ובדור העתיד של נבחרות ישראל והביא את ליגת העל לשפל ניהולי חסר תקדים. זה רק טבעי שפרנקל אשר מעדיף שחקנים זרים על פני ישראלים יתמוך במשרד הספורט בראשות השרה מירי רגב ושני הגופים האלו יעודדו יחד העסקת זרים על חשבון ישראלים צעירים, דור העתיד של נבחרות ישראל. במקום לחזק את הליגה האחות, ליגת העל רואה רק את עצמה בצורה אנוכית ואינטרסנטית. צר לי שאלו העומדים בראש הגופים המכובדים האלו והגיע הזמן שיעזבו את תפקידם".