השופט שרק לטכנית, הסל של גלבוע/גליל אושר

צפו במקרה ההזוי במשחק מול הפועל ת"א. "כשל בעבודת הצוות"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.01.20 - 18:33
תחילת כתבה

במשחק בין הפועל תל אביב לגלבוע/גליל במחזור האחרון התרחשה אחת הסיטואציות הפחות שגרתיות: השופט אדר פאר שרק לעבירה טכנית לזכותה של הפועל ת״א, אבל יתר השופטים לא שמעו, המשחק נמשך - וגלבוע קלעה סל.

האירוע המוזר הנ״ל עלה בוועדה המקצועית של איגוד השופטים בראשות משה ביטון - שקבעה כי בשורה התחתונה, שלישיית השופטים שגתה. ״לא ניתן לאשר סל לאחר שריקה של השופט לעבירה טכנית בחלק האחורי 5-6 שניות לפני כן, לכן ההחלטה של השופטים במגרש בנושא זה לא היתה נכונה״, נכתב בדו״ח.

עוד הוסבר בדו״ח הוועדה: ״ההחלטה הנכונה במגרש היתה צריכה להיות: ביצוע העונש בגין העבירה הטכנית (1 זריקת עונשין לגלבוע גליל), אי אישור הסל שכבשה גלבוע/גליל, וחידוש המשחק (עם 02:55 בשעון המשחק), בהכנסת כדור מחוץ לתחום ע"י גלבוע/גליל, בחלק האחורי של המגרש (בו היה הכדור בעת השריקה לטכנית לחובת מאמן הפועל ת"א), עם שעון 24 חדש (בהתאם לקבוע בחוקה במקרה של טכנית נגד קבוצת ההגנה כשהכדור עדיין בחלק האחורי)״.

״בבדיקה שבוצעה, נמצא כי ההחלטה הלא נכונה התקבלה במגרש כתוצאה מכשל בעבודת הצוות הפנימית בין שלושת השופטים, כמו גם בתקשורת בינם ובין שופטי המזכירות (שכאמור עצרו את שעון המשחק מיד עם השריקה לעבירה הטכנית), והמשקיף״.

״הוועדה המקצועית תקיים פגישה עם צוות השיפוט מיד בתחילת השבוע כדי לוודא שיופקו הלקחים האישיים והמערכתיים מהאירוע. אנו מצרים על הטעות וההחלטה הלא נכונה, ונעשה את המיטב לוודא שטעויות מסוג זה לא יחזרו״.