סטודמאייר: "אין בעיה עם הקשר לירושלים, זה ביזנס"

לפני החתימה, הסנטר התייחס לאפשרות שיצטרף למכבי ת"א

רועי כהן
רועי כהן  21.01.20 - 19:35
תחילת כתבה

אמארה סטודמאייר מתקרב למכבי ת"א. הצוות המקצועי של האלופה קיבל החלטה עקרונית שהוא השחקן שיש לצרף לסגל, אבל הצעה רשמית עדיין לא הוגשה לכוכב ה-NBA לשעבר. בשיחה עם ערוץ הספורט, אמר סטודמאייר: "עדיין אין שום דבר קונקרטי מצד מכבי, אבל אנחנו ממתינים לראות לאן זה יילך".

"אני עדיין לא יודע אם אחזור לישראל", אמר שחקן הפנים בשיחה מארצות הברית. "עדיין לא קיבלתי משהו ממשי ממכבי, הם עדיין לא דיברו איתי. הקשר החזק שיש לי עם ירושלים אינו בעייתי בעיני, זה ביזנס. כך או אחרת, האהבה שלי לישראל זה מה שחשוב. אני יודע שהאופציה של מכבי על הפרק, אבל עדיין לא נכנסנו לעומק בנושא".

ברקע הדברים, במכבי תל אביב בודקים את עלויות העסקה של סטודמאייר, וההערכה היא שהצעה רשמית תוגש ביומיים הקרובים. התכנית המקצועית במכבי כרגע היא להחתים את אקס הפועל ירושלים, ובמקביל לרשום את ארון ג'קסון לליגה כדי לעבות את הקו האחורי.

אם המגעים עם סטודמאייר לא יבשילו, מכבי תפנה לאופציית יפתח זיו או רפי מנקו, ובמקרה כזה במועדון ימתינו עם רישום הזר השמיני.

בתוך כך, חשוב לזכור שהסנטר האמריקני עדיין מחזיק בחלק קטן מהמניות של הפועל ירושלים, דבר שעלול להעלות סימני שאלה אתיים אם אכן יחתום בשורות היריבה מתל אביב. עם זאת, ככל הידוע, אין מניעה חוקית או תקנונית לשחקן המשקיע בקבוצה אחת, לשחק בקבוצה אחרת.