רק צהוב: סטודמאייר מתכנן למכור את חלקו בירושלים

הסנטר החדש של מכבי ת"א, שמחזיק ב-3 אחוזים מהבעלות על המועדון מהבירה, הבהיר בפני מקורביו כי ברצונו למצוא רוכש. קבוצת אוהדים מתארגנת כדי לקנות ממנו את המניות

רועי כהן
רועי כהן  22.01.20 - 23:23
תחילת כתבה

בוידאו: אמארה מצהיר - "בארץ אשחק רק בהפועל ירושלים"

חתימתו של אמארה סטודמאייר במכבי תל אביב זכתה לאדישות בקרב אנשי הפועל ירושלים, אך קהל האוהדים של הקבוצה נסער מאוד בשל המעבר ליריבה המרה מתל אביב, דווקא מכיוונו של מי שהפך לשחקן המאוד מזוהה עם המועדון מהבירה.

לנוכח התגובות הסוערות בעקבות המהלך, לאתר ערוץ הספורט נודע כי סטודמאייר החל בהליך למכירת החלק שלו בבעלות על הפועל ירושלים, המוערך בשלושה אחוזים. הסנטר החדש של הצהובים הבין שמצב חסר תקדים שבו הוא יחזיק בבעלות על קבוצה אחת וישחק באחרת - ועוד באותה ליגה - הוא לא מצב בריא ובשיחה עם  מקורביו אמר כי ברצונו למצוא רוכש שייקח את החלק שלו בבעלות.

עוד נודע לאתר ערוץ הספורט כי קבוצת אוהדים מתארגנת על מנת לרכוש את חלקו של סטודמאייר בקבוצה. הנתח של אמארה, כאמור, מוערך בשלושה אחוזים. קשה להעריך מהוהשווי האמיתי של אותם אחוזים, אך לא מן הנמנע שהסכום יכול להגיע למיליוני שקלים, וזהו הסכום שאותו יצטרכו לגייס האוהדים אם ברצונם להוציא את המהלך לפועל. 

יש להדגיש כי מבחינה חוזית, אין מניעה לכך שסטודמאייר ישחק במדי קבוצה אחרת בישראל, על אף שהוא מחזיק בנתח מהמניות של ירושלים. עם זאת, מבחינה מוסרית האוהדים לא מוכנים שייווצר מצב שבו בעלים, גם אם בחלק קטן, ישחק נגד הקבוצה.

סטודמאייר רכש את חלקו בירושלים, עוד כששיחק במדי ניו יורק ניקס מה-NBA. גורמים סביב הקבוצה מהבירה מספרים כי מהרגע הראשון, לא הייתה לו שום משמעות בקבלת ההחלטות במועדון, בבניית הסגל, בגיבוש התקציב ובשנים האחרונות הוא אף לא הזרים שום סכום אל קופת הפועל ירושלים.