לדרר יאמן בדרבי. בהפועל ממשיכים בחיפושים

עוזר המאמן ידריך מול מכבי ת"א. עשרות שמות הוצעו לקבוצה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.01.20 - 15:39
תחילת כתבה

חמישה ימים לאחר פיטורי אריאל בית הלחמי ושלושה ימים לפני הדרבי, להפועל תל אביב עדיין אין מאמן קבוע. מי שיעמוד על הקווים מול מכבי תל אביב הוא עוזר המאמן ברק לדרר, שינהל, לראשונה בקריירה, משחק בוגרים בליגה הבכירה כמאמן ראשי.

במקביל, בהפועל ממשיכים לבדוק את שוק המאמנים הפנויים באירופה, כאשר עשרות שמות הוצעו לקבוצה מאז פיטורי בית הלחמי. עם זאת, למרות הרבה מאוד שיחות עם מאמנים, עדיין לא הגיעו בהפועל למו"מ כספי עם שום מועמד.

למרות שהקבוצה ללא מאמן קבוע, בהפועל משתדלים שלא לפעול מתוך לחץ ורוצים למנות את האדם המתאים ביותר לתפיסתם. על המאמנים הרלוונטיים שהוצעו ומוצעים, עושים בהפועל תחקיר מקיף - מעבר לשיחה עם המאמן עצמו, אנשי הקבוצה גם מדברים עם שחקנים ששיחקו תחתיו, קולגות שאימנו מולו ומנהלים שמכירים אותו. כך, לדוגמה, נפלה מועמדותו של ואסילי קראסב, עליו הפועל ת"א קיבלה חוות דעת לא טובות.

אחת המגבלות המרכזיות של הפועל היא כמובן התקציב, שכן אין לקבוצה יכולת כלכלית להחתים "שם" גדול, ולכן גם מועמדות של מאמנים שנחשבים ליקרים נפסלת עוד לפני שבהפועל מבצעים את הבדיקות המקיפות.

כמו כן, האדומים מעוניינים להחתים מאמן בחוזה לחצי עונה עם אופציה לעונה הבאה, ללא התחייבות כלשהי, שכן הם מעדיפים להתרשם מהמאמן מקרוב לפני שנותנים לו חוזה לעונה נוספת.

כרגע, אם כן, ראשי הפועל בודקים בעיקר את שוק המאמנים הזרים, כאשר ישנן שיחות ראשוניות עם יוריצה גולמאץ, ששיחק בעברו בהפועל ירושלים, אבל האפשרות ששרון דרוקר יגיע למועדון עדיין לא ירדה לגמרי מהפרק.