"האווירה לא נעימה, אבל צריך להמשיך הלאה"

הפועל ת"א ולדרר מוכנים לדרבי. קציריטיס היווני מועמד

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  26.01.20 - 00:05
תחילת כתבה

רצה הגורל והמשחק הראשון של הפועל תל אביב ללא מאמן קבוע יהיה דווקא דרבי בהיכל מנורה מבטחים. הערב (ראשון) ב-21:05 יעלו האדומים, לראשונה מאז פיטוריו של אריאל בית הלחמי, עם המאמן הזמני, ברק לדרר, למשחק מול מכבי תל אביב, וינסו דווקא נגדה לצאת לדרך חדשה.

"זה קצת מוזר וקצת מרגש אבל זו חוויה מאתגרת", אמר לדרר, שהעביר את האימון המסכם של הפועל לקראת משחקו הראשון בקריירה כמאמן בוגרים בליגה הראשונה. "האווירה פה לא היתה כל כך נעימה השבוע כי אריאל היה אהוב במועדון, אבל השחקנים פה מקצוענים. צריך להמשיך הלאה, בטח כשיש משחק כל כך חשוב".

הפועל ת"א תגיע לדרבי אחרי שתי תבוסות קשות, להפועל אילת ולהפועל באר שבע, מה שהביאו בדיעבד לסוף דרכו של בית הלחמי וכדי לנצח יריבה ברמתה של מכבי, האדומים יהיו חייבים להציג יכולת טובה בהרבה. "בשבוע אחד קשה לשנות, היה פה מאמן מצוין שעשה עבודה נהדרת וזה לא כל כך עבד", אמר המאמן הזמני, שהיה עוזר המאמן הראשי של בית הלחמי, "עשינו שבוע אימונים טוב, הראנו אופי אחרי הזעזוע שהיה. לא יודע אם נראה שינוי כבר ביום ראשון אבל בטוח שיהיה שינוי כלשהו".

"צריך ששחקנים ייתנו יותר מעצמם, שיהיו יותר ביחד ושינסו יותר לסמוך אחד על השני, כי יש פה קבוצה טובה יותר ממה שהיא הראתה עד עכשיו", התייחס לדרר, וסרב לבטל את הסיכויים של קבוצתו: "זה דרבי, והפועל ת"א זו הפועל ת"א. נבוא מול כל יריבה לנצח למרות שמכבי השנה היא אחת הקבוצות הטובות באירופה. מאמין שניתן את המקסימום".

בצל ההכנות לדרבי, בהפועל כמובן ממשיכים בחיפושים אחר מאמן קבוע. אחד המועמדים המובילים לתפקיד המאמן הוא יאניס קציריטיס, מאמן היראקליס היוונית. מדובר במאמן בן 37, שהוצע לאדומים בימים האחרונים, למרות שהוא תחת חוזה. הסיבה לכך שהוא בכל זאת עשוי להגיע להפועל נעוצה במשבר הכלכלי שחווה קבוצתו, דבר המוביל לכך שהוא לא מקבל חלק ממשכורתו. במידה שיחליט לעזוב את היראקליס, הוא יהיה אחד המועמדים המובילים מבחינת הנהלת הפועל ת"א.