יפה, גרג: על הערב הגדול של ורגאס

גארד חיפה הצטנע אחרי הטריפל דאבל: "לא חושב על מספרים"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.02.20 - 06:25
תחילת כתבה

כשמכבי חיפה הפקידה בקיץ האחרון, שוב, את הקבוצה בידיים של גרגורי ורגאס, לא מעט גבות הורמו. בכל זאת, מדובר ברכז בן 33 (אוטוטו 34) שכלל לא ברור אם יוכל לשחזר את היכולת המוכרת מהקדנציות הקודמות. אבל לאחר יותר מחצי עונה, אפשר לומר באופן חד משמעי - ההימור של מכבי חיפה הצליח, כשאתמול (שני) ב-84:93 על גלבוע/גליל, ורגאס הוכיח פעם נוספת שהוא רמה בפני עצמו עם טריפל דאבל היסטורי.

"הדבר הכי חשוב הוא שעזרתי לקבוצה לנצח", הצטנע ורגאס. "אני לא חושב על המספרים, ככה אני משחק, אני אוהב למסור ולקחת ריבאונדים. אם המספרים באים אז זה בונוס וזה מצוין, אבל אני יותר שמח מזה שהשגנו את המטרה, עשינו הכי טוב לקבוצה ולהאוהדים, שבאים לעודד אותנו בכל משחק".

הרכז מוונצואלה סיים את המשחק עם שורה סטטיסטית אדירה, של 16 נקודות, 13 אסיסטים ו-12 ריבאונדים, כאשר הוא מגיע לספרות כפולות בכל הקטגוריות עוד במהלך הרבע השלישי - הטריפל הדאבל המהיר ביותר בהיסטוריה של הכדורסל הישראלי. "בהפסקת המחצית הראשונה ראיתי את הסטטיסטיקה שלי - 8 נקודות, 8 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, ואמרתי לנסטור קולמנארס אמרתי שאני מרגיש שאני יכול לעשות טריפל דאבל", הוא סיפר בסיום.

גם המאמן, דניאל סאואנה, החמיא לכוכב שלו: "זה טריפל דאבל מדהים, כי הוא משחק בשביל הקבוצה, הוא לא מחפש את המספרים ואת ההצלחה האישית. גרגורי הוא שחקן מאוד לא אנוכי, וזה מה שאני תמיד אומר לכולם - כשאתה משחק בדרך הנכונה, המשחק מתגמל אותך. זו הוכחה נוספת לכך שכשאתה משחק נכון, זה מביא תוצאות".

אבל על הניצחון של חיפה אתמול בגן נר אחראי לא פחות גם רומן סורקין, שחזר מוקדם מהצפוי מפציעה בקרסול, וסיים עם שיא קריירה של 22 נקודות, כולל 6 מ-6 לשלוש. "רומן עשה מאמץ גדול לחזור, חשבנו שהוא יהיה בחוץ למעלה מחודש", אמר סאואנה. "הוא האתמן פעמיים ביום, התעורר בשש בבוקר, זה מה שדורש המקצוע".

באופן כללי, סורקין נמצא בעונה פריצה ועשוי גם להיכלל בסגל נבחרת ישראל, כבר בחלון הקרוב באמצע החודש. הוא מעמיד עד כה העונה ממוצעים של 10.5 נקודות למשחק ב-39.7 מרשימים ל-3 ו-4.8 ריבאונדים למשחק.