"איש המסתורין": מה מחפשת קליבלנד באבדיה?

המעקב האינטנסיבי והמחלוקת לגבי היהלום ב-NBA. מבט מבפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.20 - 21:07
תחילת כתבה

בדראפט שלא משופע בכישרונות גדולים, ובהתחשב בכך שיש לא מעט פרוספקטים עם פציעות כאלה ואחרות, כל קבוצה רוצה להכיר את המועמדים על הצד הטוב ביותר. לא רק את דני אבדיה, אלא את כולם. לכן, המעקב אחרי הדרג העליון של הדראפט הופך לאינטנסיבי הרבה יותר. זאת גם בדיוק הסיבה לשמה המנג'ר של קליבלנד הגיע לראות את אבדיה שוב, בפעם השנייה, והפעם המסע שלו הולך להיות ארוך מהצפוי.

אלטמן, שכבר הגיע לצפות באבדיה בשלהי נובמבר, יבלה יחד עם מכבי ת"א כשבוע - במהלכו הוא יצטרף למסע משחקים שיחל מול אולימפיאקוס ויסתיים מול אנדולו אפס. בסיום המסע אגב, אלטמן עוד יספיק לחזור לטורנירי הקונפרנסים של כדורסל המכללות, שם ימשיך לעשות את "שיעורי הבית שלו" - בדיוק כמו כל שאר הקבוצות עם "חשש" לבחירת לוטרי.

כאמור, זו לא הפעם הראשונה שאלטמן עוקב אחרי כל צעד של מי שכונה "איש המסתורין של הדראפט" בתקשורת האמריקאית, והוא גם לא היחיד. לפניו הגיע ראש מערך הסקאוטינג של הקאבס, ברנדון ווימס, ועוזרו של אלטמן, מייק גאנסיי - שצפוי להגיע לביקור נוסף בעוד כשבועיים, אלא אם מגפת הקורונה תמנע ממנו. הוא צפוי לצפות באבדיה, כמו גם בפרוספקטים נוספים דוגמת קיליאן הייס, ת'או מלדון ולאנדרו בולמארו (ברצלונה ב') - מה שאולי מראה את רמת ההתעניינות של הקאבס באבדיה.

אבל מה בעצם מחפשים כאן אטלמן ושאר עובדי הקאבס? תחילה, יש לציין כי הג'נרל מנג'ר הרשה לעצמו לעזוב את קבוצתו לשבוע בעיקר בגלל המאזן הנורא (השני מהסוף ב-NBA), מה שמאפשר לו לפנות זמן למעקב אחרי כל הפרוספקטים - ואבדיה לא יוצא דופן. בביקורו, אלטמן מנסה לאסוף כמה שיותר אינפורמציה על חייו של אבדיה מחוץ למכבי ת"א, מההסביבה התומכת, דרך ההתמודדות עם הלחץ ועד צורת האימון - כל הדברים שהם לא יכולים לראות בדיסק שקיבלו לפני.

כעת, נשאלת השאלה למה אבדיה כל כך מעניין את הקאבס? כי עושה רושם שהוא ההתאמה המושלמת. הוא אחד הפורוורדים הבכירים בדראפט, אם לא הבכיר שבהם, וזו עמדה בה קליבלנד הכי זקוקה לחיזוק. והוא צפוי להיבחר על גבול החמישייה הראשונה - ועל פי התוצאות, הסיכויים של הקאבס לקבל בחירה בין מקומות 1-6 גבוהים.

צריך לציין שבארה"ב הדיון סביב אבדיה מעורר מחלוקת. כולם בטוחים ביכולות שלו לפתח קריירה ארוכה ומובטחת בליגה הטובה בעולם, בדומה לנציגינו הקודם עומרי כספי, אבל עולה השאלה אם הוא יכול להפוך לכוכב - כאשר הציפייה משחקנים שנבחרים בטופ חמש, בין אם באופן מיידי או אחרי מספר שנות הסתגלות, היא להפוך לסופרסטארים שיובילו את קבוצותיהם. אבל כדי לענות על השאלה הזו, נצטרך להמתין עוד שנה או שנתיים.

בינתיים, ב'הופס הייפ' פירסמו מוק דראפט ייחודי שמשכלל את כל המוקים של האתרים הבכירים בארה"ב, והפעם אבדיה הסתפק במקום ה-11 בלבד. זו ירידה משמעותית בהשוואה למה שהתרגלנו לראות בעבר הלא כל כך רחוק. בין האתרים נמצאים ESPN, CBS, Bleacher report, The athletic ועוד. מי שתפס את מקומו של אבדיה בחמישייה הוא טייריס האליבורטון, שחקן השנה השנייה של אוניברסיטת איווה סטייט.