"אנשים רבים בירושלים נפגעו מהמהלך של אמארה"

בצל בהלת הציבור בשל הקורונה, הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי ייערך הערב בבירה. קבלת הפנים שצפויה לאקס ("נכבד אותו") והכרטיסים שנותרו בקופות לקראת מכבי ת"א

רועי כהן
רועי כהן  08.03.20 - 12:30
תחילת כתבה

כשעננת הקורונה עדיין מרחפת מעל המדינה כולה, המשחק הכי טוב שיש לכדורסל הישראלי להציע ייערך הערב (ראשון, 21:00) בארנה, אחרי שהושג האישור לקיים את ההתמודדות בנוכחות של עד 9,000 איש. אלא שהבהלה הציבורית עושה את שלה, ולמשחק שהיה אמור להיות סולד אאוט בקלות עוד נותרו כרטיסים בקופות. ההושבה אגב תהיה כך ש-4,500 אוהדים יהיו ביציע התחתון ו-4,500 בעליון.

"היה שבוע הזוי, ולא רק לנו", אמר קפטן הפועל ירושלים בר טימור, "יש הרבה אי ודאות לגבי עניין הקהל ובכלל קיום המשחקים. אנחנו יכולים רק לנסות להיות מרוכזים וממוקדים במה שתלוי בנו. אנחנו בעיצומו של חודש חשוב באירופה ובליגה והריכוז הוא המרכיב הכי חשוב. המשחק האחרון שעשינו ללא קהל היה הזיה והזכיר לכולנו שבלי הקהל לא שווה לעשות את כל מה שאנחנו עושים".

על המשחק עצמו אמר: "כל משחק בין ירושלים ומכבי חשוב ומשמעותי, גם אם הוא רק בליגה, עדיין יש את היריבות וכל הדברים שמסביב. תמיד רוצים להביא קצת יותר מאשר משחק רגיל ואנחנו מאוד רוצים לנצח".

על חזרתו של אמארה סטודמאייר לארנה אמר: "הרבה אנשים נפגעו מהמהלך הזה וזה טבעי. אנחנו כמועדון ניתן לו את הכבוד שמגיע לו, אני לא חושב שיקרה משהו רע מבחינת הקהל, אבל אפשר לדעת לבד מה המצב. אוהדים נעלבו והתאכזבו וטבעי שזה ייצא חזרה בדרך כלשהי".

שלווין מאק, שנרשם למשחק עקב פציעתו של תמיר בלאט, ועבורו מדובר במשחק ראשון נגד מכבי ת"א, אמר: "אני יודע שהיריבות הזאת היא אחד הדברים הכי גדולים כאן בישראל. אני שמח שהמשחק ייערך מול האוהדים שלנו, הם יתנו לנו המון אנרגיות. עבורי באופן אישי אחרי שלא שיחקתי בגביע, אני מצפה למשחק הזה באופן מיוחד. יש סיבה מדוע לא הפסדנו בבית עד עכשיו באירופה, וזה הקהל שלנו, שגם בזכותו אני החלטתי לבוא לכאן".