ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הלוי נבחר ליו"ר האיגוד. אימונים יחזרו?

קדנציה נוספת בתפקיד. רצון לשוב לפעילות בליגות החובבניות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.20 - 13:18

הנהלת איגוד הכדורסל שקיימה היום (רביעי) ישיבה במערכת הזום, בחרה פה אחד את עמירם הלוי לתפקיד יו"ר האיגוד. זו הקדנציה השלישית של הלוי בתפקיד.

שמעון מזרחי ימשיך להיות מ"מ בכיר ליו"ר האיגוד. עודד נחמן ימשיך בתפקיד גזבר האיגוד. נציגי האיגוד בוועד האולימפי יהיו נאור גלילי, שמעון מזרחי ועמירם הלוי, נציגי האיגוד במנהלת ליגת העל לגברים נאור גלילי ועודד נחמן, במנהלת הנשים לירון כהן ומאיר אליהו.

בנוסף בחרה ההנהלה את ראשי הוועדות השונות. נאור גליל יו"ר ועדת כספים, אורה גלזר יו"ר זמנית בוועדת נשים, עמוס פרישמן יו"ר הועדה המקצועית, אורי צבעוני יו"ר ועדת מנהל ומכרזים, עו"ד בוקי כצמן יו"ר ועדת תקנון, טאלי קריאף יו"ר ועדת שיווק ומיתוג, נסים רון יו"ר ועדת ארגון, נסים אטרקצ'י יו"ר ועדת מגזר ופריפריה, רון וורוטיצקי יו"ר ועדת ליגות נמוכות, אילן קובלסקי בוועדת 3 על 3.

אחרי בחירתו מסר הלוי: "אני מודה להנהלת איגוד הכדורסל על האמון. אני מבטיח להמשיך ולעשות הכל כדי לקדם את הכדורסל בישראל. אלו ימים לא פשוטים לכולם, אבל אנחנו חושבים ועומלים על הדרך להחזיר את הילדים והנוער למגרשים במהירות האפשרית. אנחנו חושבים שתרבות הספורט חשובה לא פחות מכל דבר אחר וכמובן שנעשה זאת מבלי לסכן אף אחד.

בשנים האחרונות הבאנו לא מעט אירועים בינלאומיים לארץ וגם השנה היינו אמורים לארח שני אירועים יוקרתיים, מוקדמות אליפות אירופה 3 על 3 ואליפות אירופה לנשים עד גיל 20 דרג ב'. נמשיך לעשות כל מאמץ כדי להביא לארץ אירועי כדורסל ונמשיך להפיק אותם ברמה הגבוהה ביותר.

האיגוד רואה חשיבות גדולה בהגדלת בסיס הפירמידה. אנחנו כל הזמן חושבים וגם פועלים, כיצד להביא עוד ילדות וילדים למגרשי הכדורסל ונמשיך לעשות זאת גם בכדורסל הרגיל וגם במשחקי 3 על 3 שתופסים תאוצה בארץ כמו בעולם כולו. נמשיך לקדם פרויקטים חשובים כמו נגב-סל, פרויקט המגזר וניצור פרויקטים נוספים.

השנה לא יתקיימו אליפויות אירופה לנבחרות צעירות, אבל אנחנו רואים את ההתקדמות של נבחרות הבנים שלנו שנמצאות כולן בדרג א', לראשונה מזה עשור ואין לי ספק שנראה בקרוב מאוד את ההישגים האלו מגיעים גם לנבחרת הבוגרת, שאנו מאמינים שתעפיל ליורובאסקט 2022 ובהמשך נציב לה מטרה להגיע לגביע העולם 2023. אנו עושים מאמצים גדולים מאוד להחזיר גם את נבחרות הבנות והנשים לצמרת הכדורסל האירופי ולשם כך מאמן הנבחרת אלי רבי עובד עם הנבחרת הזו לאורך השנה כולה. נמשיך לקדם את נבחרות ישראל גם בענף 3 על 3 במטרה להגיע לטופ האירופי והעולמי.

אני מבקש להודות לעובדי האיגוד בראשות המנכ"ל יעקב בן שושן, על המסירות והאכפתיות ואני בטוח שמשיך לתת את השירות הראוי לקבוצות, השופטים, השחקנים והכי חשוב לקהל אוהדי הכדורסל, בצורה המיטבית".

בנוסף, הנהלת איגוד הכדורסל קיימה דיון בנושא החזרה לפעילות והחליטה פה אחד ובתמיכה גדולה של כל החברים, להחזיר את הפעילות לכל הליגות הלא מקצועניות הקשורות לאיגוד הכדורסל. ההנהלה החליטה לגבות את יו"ר האיגוד עמירם הלוי והמנכ"ל יעקב בן שושן, להמשיך ולקדם מול משרדי הספורט והבריאות, את תכנית החזרה לאימונים כפי שהוגשה בתחילת השבוע למשרד הספורט, כשהיא מגובה גם בחוות דעת רפואית ובשלב השני המטרה היא לסיים את כל הליגות.

באיגוד הכדורסל חושבים שאין כל סיבה שהילדים, הילדות הנערות והנערים, לא יוכלו לחזור מיד לפעילות, תוך שמירה על הכללים אותם קבע משרד הבריאות, בטח אם אושרו תפילות במקומות פתוחים ל-19 אנשים. האיגוד יעשה ככל הניתן כדי להחזיר את יותר מ-30 אלף השחקנים שלו לפעילות במהירות האפשרית ובהמשך למשחקים.

מנכ"ל האיגוד יעקב בן שושן מסר: "אנחנו מתכוונים להודיע למשרד הספורט ומשרד הבריאות שאין שום סיבה לא להחזיר את השחקנים שלנו לאימונים באופן מידי ובהתאם להנחיות ואם נקבל תשובה שלילית מישהו יצטרך להסביר את דעתו. בניגוד לתפילה, בה יכולים להגיע בכל יום ולכל תפילה 19 אנשים שונים, קבוצת כדורסל היא הומוגנית, השחקנים בה והצוות אינם מתחלפים. אנו רואים חשיבות עליונה בפעילות גופנית לשחקנים, בעיקר לשחקנים הצעירים ובהמשך לסיום העונה על המגרשים".