ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 הפועל חולון 13 0
3 מכבי ת"א 13 0
4 בני הרצליה 13 0
5 גליל עליון 13 0
6 נס ציונה 13 0
7 הפועל ת"א 13 0
8 הפועל חיפה 12 0
9 גלבוע גליל 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 הפועל ב"ש 12 0
12 ראשון לציון 12 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הרוח של ליאל ז"ל: אוהדי הקבוצות מתגייסים

חבריו של גדעוני יאספו סלי מזון לנזקקים. הצטרפו לפרויקט

רועי כהן
רועי כהן  28.04.20 - 10:10
תחילת כתבה

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל תמיד מביא איתו יוזמות מבורכת, אבל השנה, בגלל המצב אליו נקלענו, היוזמות אפילו מרגשות יותר. כזו היא גם היוזמה של חבריו של סמ״ר ליאל גדעוני ז״ל, שהיה אוהד מושבע של הפועל ירושלים: יחד עם עמותת ״חסדי ליאל״ שהוקמה לזכרו, החברים יצאו במבצע לאיסוף 5,000 סלי מזון למען נזקקים ומעוטי יכולת, והשיקו קמפיין לגיוס המוני, כשהמטרה היא 250 אלף שקלים. עד כה גויסו כ-223 אלף שקלים.

ליאל ז״ל היה אחד מאוהדיה המושבעים ביותר של הפועל ירושלים, ועד גיוסו לצה״ל לא החמיץ אף משחק. הוא נפל באחד הקרבות האחרונים של מבצע ״צוק איתן״, באותה היתקלות ידועה ברפיח, שבה נהרג גם רס״ן בניה שראל ז״ל וגופתו של סגן הדר גולדין נחטפה. אחרי מותו, בקבוצה ערכו כמה וכמה אירועים ופעולות להנצחתו של ליאל, כולל קריאה של אחת מקבוצות הנוער על שמו. "ליאל ז"ל נפל בקרב הנורא ב"יום שישי השחור", בו נפלו גם בניה שראל והדר גולדין. הוא היה הקשר של בניה", אמרו חבריו.

"בכל שנה היינו רגילים לעלות לקבר שלו ביום הזיכרון, חברי הילדות וחברים מהצוות לצבא", הוסיפו חבריו. "אבל השנה בשל המגבלות על הגעה לבתי העלמין, ניסינו לחשוב איך אפשר להמשיך לחבק את המשפחה של ליאל ז"ל גם מרחוק, ובעיקר איך אנחנו מוסיפים טוב, במיוחד בימי הקורונה האלה".

המבצע הנוכחי לאיסוף סלי המזון נעשה בהשראת רוח הנתינה של ליאל ז״ל, שהיה ידוע בחיוכו הרחב. ליאל לא הספיק לחוות את שתי האליפויות של ירושלים, וגם לא זכה לבקר בארנה, אחרי שנהג לבקר במקום כשעוד היה רק אתר בנייה ודמיין כיצד הוא חוגג יחד עם קבוצתו. עד היום, משפחתו רוכשת מדי שנה מהקבוצה מנוי על שמו, והכיסא שהיה אמור להיות מיועד עבורו נותר ריק מדי משחק.

"הקמנו את עמותת 'חסדי ליאל' רק לפני כמה שנים בכדי להמשיך את החיוך של ליאל, עליו הוא הקפיד לשמור 24/7. יחד עם החברים ומתנדבים נוספים, החלטנו לצאת במבצע מיוחד של חלוקת סלי מזון ביום הזיכרון, לשמור על הדרך שאפיינה אותו ולהעלות חיוך לאנשים שכל כך צריכים את זה בימים אלה".

"כדי שנצליח לעמוד במשימה, יצאנו לקראת סוף השבוע האחרון בקמפיין גיוס המונים - ואנו זקוקים לעזרתכם כדי להגיע אל היעד! תוכלו להיכנס ללינק ולהיות שותפים בחיוך של ליאל", אמרו חבריו. אלה המועדונים שתמכו: הפועל ירושלים, מכבי תל אביב, הפועל חולון, ראשון לציון, נס ציונה, הפועל תל אביב, בית"ר ירושלים, מכבי תל אביב (כדורגל), מכבי חיפה (כדורגל), מכבי נתניה (כדורגל). עכשיו תורכם >> https://www.causematch.com/he/projects/chasdei-liel/