ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יש לו"ז: משרד הבריאות אישר את מתווה הכדורסל

עדיף מאוחר: על פי תכנית המנהלת, שחקנים ייכנסו לבידוד באמצע מאי, והמשחקים ישובו בסוף יוני או תחילת יולי על מנת להשלים את העונה. המתווה כפוף לאישורה של הממשלה

רועי כהן
רועי כהן  03.05.20 - 19:02

עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. ענף הכדורסל על סף חזרה לשגרה, שכן קבוצות ליגת העל קיבלו את הלו"ז לאפשרות לחזור לפעילות. על פי התכנית של מנהלת הליגה, ראשית כל השחקנים והצוותים של המועדונים השונים ייכנסו לבידוד באמצע חודש מאי (17.5), ולאחר מכן תחילת האימונים ב-1 ביוני. והמשחקים עצמם? ליגת העל תחודש בעצם בסוף יוני או תחילת יולי.

הלו"ז המוצע כפוף לאישור הממשלה, אך משרד הבריאות אישר עקרונית את המתווה הנ"ל. על אף האישור הזה, ישנם לא מעט מכשולים בדרך חזרה לפרקט: משרד הבריאות ומשרד הספורט עדיין לא דנו באופן שבו יחזרו השחקנים הזרים לישראל ולא ברור כיצד ומתי חזרתם תתאפשר.

בנוסף, במנהלת הליגה מדגישים כי חזרה למגרשים לא תתאפשר אם כל הגופים שתומכים כלכלית בליגת העל יאשרו את הזרמת הכספים עם חזרתה של הליגה. מדובר בכספים שאמורים לעבור מהטוטו, ממשרד הספורט (פיצוי לקבוצות בגין הפסקת הפעילות) וכן מהגוף המשדר (גילוי נאות - ערוץ הספורט).

כמו כן, ישנה אי וודאות גדולה בכל הנוגע לתמיכה של עיריות בקבוצות, חלק מראשי הקבוצות הביעו דאגה שהעיריות לא יוכלו לתמוך בהיקף שהבטיחו בתחילת העונה, ולכן צפויה מצוקה תקציבית עבור קבוצות אלו. מכשול נוסף קשור בדברים טכניים דוגמת דירות של שחקנים זרים, שכבר הושכרו או הוחזרו לבעליהן, ואם השחקנים יחזרו המועדונים יצטרכו למצוא פתרונות לשיכונם.

בעיה נוספת היא העובדה שאם אכן יחזרו לשחק בסוף יוני או תחילת יולי, המשמעות היא לפחות עוד חודשיים של משחקים - דבר אשר יפגע בצורה קשה בהכנות לעונה הבאה, ולא ברור אם השחקנים שיחזרו להשלים את העונה יהיו כבר חתומים מראש גם לעונה הבאה.

באותו הקשר, החוזים על העונה הנוכחית חתומים עד תום העונה הרשמית, שהייתה אמורה להסתיים ביוני. לפי הלו"ז המוצע, השחקנים יצטרכו לשחק מעבר לתקופת החוזה שהם חתמו.