גיא פניני: "ילדים מתאמנים, ואני מחפש אולם בקומבינה"

הסיוע הכלכלי, ה"קלאס של הכדורגל" והפתרון שלו לבעיית הזרים. כוכב חולון מדבר עם "חמש באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 20:05
תחילת כתבה

המתווה אושר על ידי משרד הבריאות, והשחקנים והקבוצות הביעו נכונות לחזור למגרשים - אז למה עושה רושם שהכדורסל מתעכב קצת יותר מהשאר? בראיון שהעניק לתכנית הרדיו "חמש באוויר", גיא פניני ניסה לשפוך מעט אור על המצב הנוכחי של הכדורסל הישראלי.

"זה לא היה הטיימינג הכי טוב, לאף אחד, גם לצעירים", פתח את דבריו הכוכב הוותיק של הפועל חולון, והתייחס תחילה לפן האישי. "זה לא פשוט לחזור לכושר בגילי, אבל זו המציאות. מבאס. ביום שאחרי ההודעה על ההוצאה לחל"ת, ישבנו - אני, יוגב אוחיון ושלומי הרוש - והצענו מתווה קיצוץ. בחולון העריכו את זה, אבל לא יכלו להתחייב. המועדון חטף, חטף רציני, כל המועדונים חטפו. אבל חולון זה מועדון עם מסורת וקהל, אני בטוח שיעמדו על הרגליים".

קצת לפני שעלה לשידור, פניני קרא על אמירותיו הקשות של שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', שעקץ את הספורט הישראלי כולו, ואת השרה רגב בפרט. "הממשלה צריכה להתייחס יותר ברצינות לענפי הספורט", אמר פניני. "הייתי רוצה לראות את סמוטריץ' מתבטא בעניין אחר. הספורט מפרנס כ"כ הרבה משפחות ולא מסתכלים עליו כמשהו רציני, זה מתחיל משם".

"הקבוצות נכנסו לבור כלכלי", המשיך הפורוורד של נבחרת ישראל. "הן מחפשות סיוע, ואנחנו אלה שנפגעים. נכנסתי לאינסטגרם של האיגוד וראיתי ילדים ואגודות מתאמנות תחת ההנחיות, אבל אני, שחקן נבחרת ישראל ב-15 השנים האחרונות, קם בבוקר ומחפש אולם בקומבינה כדי לזרוק, ולא מצליח".

כשנשאל על בעיית הסגלים החסרים, אם וכאשר יחזור הכדורסל, ענה פניני: "לא נעשה מזה קרקס. לא נאשר חזרה וכל קבוצה תביא איזה שחקן שהיא רוצה. אם לקבוצה חסר שחקן או שניים, לא בושה לצרף ישראלי מהלאומית שבוטלה. זה יעזור להשלים את התכנית, אבל זה לא אמור להיות הבסיס. הבסיס הוא הסיוע הכספי של הקבוצות".

על המכתב שכתבו השחקנים, הוסיף: "לא ענו לנו. לא ציפיתי שיענו לנו, זה היה בשביל להשמיע קול ולא כדי לקבל תשובה. המכתב היה מנציגי הקבוצות, התאספנו ואמרנו שאנחנו מאוד רוצים לחור להתאמן. כולם חושבים שהאינטרס שלנו הוא כספי, וזה נכון שאנחנו חושבים גם על כסף, זה חלק מהביזנס, אבל ברור לנו שנצטרך לוותר על המון. אבל קודם כל בואו נחזור להתאמן ונכין את הגוף שלנו לעונה".

"אנחנו נסתדר איתם בעניין הכסף", המשיך פניני. "אנחנו לא חיים מחוץ למציאות, אנחנו יודעים מה קורה. כולנו נמצאים באותה סירה, קוראים לממשלה לעזור לקבוצות. יש פה אי וודאות ומישהו צריך להנהיג את המשבר הזה. בכדורגל עושים את זה בצורה יפה, בקלאס, אולי אנחנו צריכים ללמוד מהם משהו".

כל מה שתוקע את החזרה למגרשים, הוסיף פניני: "לפי הבנתי, הקבוצות לא מוכנות שנחזור להתאמן כל עוד אין אישור על פתיחת הליגה. זה אומר להחזיר אותנו מחל"ת, וכאן שוב נכנס העניין הכספי. קודם כל שידאגו לי ולעוד 100 שחקנים לאולמות, כאלה שנוכל להירם אליהם ולהיכנס לפי סדר - שניים או שלושה כל כמה שעות".

"לנו השחקנים אין מה לעשות, אנחנו בחל"ת, רק להשמיע את קולנו בתקשורת", סיכם שחקן חולון. "זה מריח כמו חזרה, אני חושב שרוב הקבוצות רוצות לחזור, אבל אין כוח שמאחד את השחקנים וההנהלות כמו בכדורגל".