מיקי דורסמן: "אולי אחזור להפועל חולון"

הבעלים לשעבר שלח מסר. וגם: איך הגיע פי.ג'יי טאקר לפחים?

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.20 - 09:45
תחילת כתבה

מיקי דורסמן יחקק לעד באותיות זהב אצל הפועל חולון, אחד המועדונים שנפגעו מהמשבר הכלכלי שנוצר עקב הפסקת הליגה. הבעלים ומאמן הקבוצה לשעבר, שזכה איתה באליפות היחידה בתולדותיה התראיין ל'מגרש פתוח' והתייחס לחזרה לקבוצה הבוגרת ולסיפור מאחורי הבאתו של שחקנה של יוסטון רוקטס, פי ג'יי טאקר לאולם הפחים בעונת 2008.

"הפועל חולון זה הבית שלי ויכול להיות שאחזור", אמר דורסמן, "הגענו למצב ששלמה אייזיק (הבעלים) לא יכול לשאת את הקבוצה לבד, כמו שאני לא יכולתי. גם מכבי ת"א הגדולה הייתה קורסת ללא משקיעים חדשים. אנחנו בחולון לא שופעים באנשים שרוצים לבוא ולתרום לקבוצה, זה מועדון לא קל כמו שאתם יודעים".

"אני לא פוסל את האפשרות להצטרף וששלמה יעזוב בהדרגה אם הוא מעוניין בכך. הוא עשה עבודה מדהימה במועדון", הבהיר האקס, שהעביר לאייזיק בעלות ב-2016. "האינטרס שלי כרגע זה לשמור על מחלקת הנוער של המועדון ואני כרגע שם. אם יזדמן והכל יהיה נכון לי אז יכול להיות שנתחבר שוב. אני ושלמה עוד לא דיברנו, אלא רק על ידי שליחים. מאז ומתמיד היחסים בנינו היו מצויינים, פשוט כל אחד חושב אחרת. אני בא מעולם הכדורסל והוא מעולם העסקים".

בתוך כך, הכדורסל הישראלי צפוי להיכנס לתקופה קשה מבחינה כלכלית: "הכל יחזור לקדמותו - מה שהיה הוא שיהיה", הרגיע דורסמן, "צפויה תקופה לא פשוטה לבעלי הקבוצות, הם יצטרכו להצטמצם ולהביא שחקנים נכונים. בחולון, אייזיק דאג יחד עם דן שמיר להביא שחקנים לא יקרים ועשה שמות בליגה. לדוגמא, טרנס מוריס באותה תקופה קיבל 300 אלף דולר במכבי ת"א והלך לצסק"א מוסקבה - שם קיבל מיליון מאה, וזה אותו שחקן".

על חזרת עונת המשחקים אמר הבעלים לשעבר: "קצת קשה לי לראות איך מחזירים את השחקנים לפעילות, זה משהו מסוכן מבחינת פציעות. זה קצת מטורף, אבל אפשרי. אם עושים את זה בכדורגל אפשר גם בכדורסל.

כמו כן דורסמן חזר לעונת האליפות ההיסטורית עם חולון ב-2008: "התקציב היה 2.5 מיליון דולר, 10% ממכבי ת"א ולקחנו להם את התואר. פי ג'יי טאקר הרוויח 250 אלף דולר, והיום הוא מרוויח 5 מיליון ב-NBA".

"הסיפור מאחורי הגעתו של טאקר מצחיק", חשף דורסמן על השחקן שלובש את מדי יוסטון רוקטס, "בכלל לא רציתי להביא אותו, הסתכלתי בקלטת על שחקן אחר ופתאום ראיתי אותו. צלצלתי לזאב גרוס (הסוכן) ואמרתי לו שאני רוצה את הבחור הזה - חי או מת בשקית. אמרתי לו תביא לי אותו. הוא עוצמתי מאוד, ויכול היה לשחק בליגה שלנו בכל העמדות. אנחנו כותבים אחד לשני מדי פעם".