"אם מכבי וי-ם יסעו לאירופה, העונה תיגמר"

האימונים, הליגה והגליל: פיני גרשון בראיון נרחב לאולפן הלילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.20 - 11:03
תחילת כתבה

אחרי חודשיים ארוכים ומאוד לא פשוטים, הספורט הישראלי מתחיל להתכונן לקראת חזרה לשגרה. אבל בעוד הכדורגל כבר מתחיל לראות את חידוש הליגה באופק, בכדורסל המצב שונה: המנהלת נמצאת באי וודאות גדולה, והקבוצות נמצאות במצב לא פשוט. מי שניסה לשפוך אור על המצב, הוא המנהל המקצועי של נבחרות ישראל, פיני גרשון, שהתראיין אמש (שני) ל"אולפן הלילה".

ראשית, הוא התייחס בראיון לסוגיה הבוערת ביותר: חידוש משחקי הליגה. מאמן מכבי ת"א לשעבר הציב סימן שאלה גדול לגבי האפשרות של קיום משחקים סדירים בזמן הקרוב: "אם מכבי תל אביב תצטרך לנסוע לטורניר (היורוליג), והפועל ירושלים לליגת האלופות, אי אפשר לקיים פה ליגה. המשחקים שלהם לא יוכלו להתקיים, כי הן פשוט לא תהיינה פה חודש וחצי. לפחות", הוא הודה.

בנוסף, גרשון גם האיר בעיה נוספת, הנוגעת לקיום המשחקים ללא קהל, בכל אשר לקבוצות הגדולות: "בחלק המשחקים יש קבוצות שלא יוכלו להביא 4-5 אלף איש בכל מקרה. אבל לקבוצות הגדולות יש בעיה, לרדת בשני שליש הכנסה זה לא פשוט. זה טוב מאוד שדחפנו לחזור לשחק, יצאה ההצהרה, ועכשיו הגיע הזמן לפתור את הבעיות שיכולות לעלות".

כמו כן, גרשון התייחס לכובעו כמנהל המקצועי של הנבחרות, ובעיקר לגבי היכולת לאמן שחקנים בתקופת משבר הקורונה: "עד עכשיו התאמנו דרך הזום. עכשיו קיבלנו אישור גם להתאמן, ואנחנו יודעים איך. ביום ראשון כל הנבחרות יחזרו לפעילות, לגבי הקבוצות זה כבר יותר קשה. אני נותן פיתרון ליותר מ-100 שחקנים, אבל בחלק מהעיריות החליטו לפתוח רק היום. המציאות היא שצריך להיות אחראי קורונה, שיוודא שלא נכנסים לחדר ההלבשה. לא יותר משני שחקנים עם כדור אחד. אימנתי עם כפפות ומסכה, זה לא סימפטי, אבל גם זו חוויה".

ולסיום, גרשון חזר 27 שנה לאחור, לזכייה ההיסטורית באליפות עם הפועל גליל עליון: "זה היה הישג אדיר. כולם חשבו שלקחנו את האליפות ממכבי, אבל למעשה זה היה מול הפועל ת"א בלי יתרון ביתיות. את מכבי עברנו בחצי גמר בסדרה, לא כמו היום, כשמישהו מותח אצבע ואפשר להפסיד על זה אליפות". "האמנתי מההתחלה", הוא משחזר, "מהיום הראשון. השחקנים אמרו לי לפני שבע שנים: כשדיברת איתנו על אליפות, חשבנו שאתה מפגר. זה יום היסטורי. קרו עוד כמה דברים בעולם, נפלה חומה וגם מכבי הפסידה אליפות. מה קרה?"