שמעון מזרחי: "לא נפרוש מהליגה, המגמה היא לחזור ולשחק העונה"

הוא אמנם לא סיפק תשובה מפורשת, אבל יו"ר מכבי ת"א נתן הצצה לנטייה של הצהובים. וגם: הנטל הכלכלי, המתווה של גרמניה וההתנגשות עם היורוליג. שמעון מזרחי פותח הכל

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.05.20 - 07:30
תחילת כתבה

הכדורגל הישראלי כבר הודיע על חזרה למגרשים, באירופה כבר מתככנים את השלב הבא ורק הכדורסל הישראלי נשאר תקוע במקום - אבל מחר (שישי), כך נראה, סוף סוף תתקבל תשובה סופית. עוד לפני כן, יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, שוחח עם 'חדשות הספורט' ונתן את גרסתו לאירועי השבוע האחרון.

"אני אדבר בשמי", פתח את דבריו מזרחי. "מכבי ת"א תמיד הביאה לישראל את הפיינל פור,גם בזמנים הכי קשים, וגם במשבר הקורונה עשינו הכל כדי להמשיך. לכל דבר יש את הרקע שלו ולאן הולכים, אבל לא ייתכן שהשחקנים הזרים שיגיעו ארצה ישנו במלוניות. הדברים הללו הם דברים שכוללים עלויות עצומות - יש שבע קבוצות שהודיעו להן שלא יקבלו תמיכה מהעיריות ולא ברור איך יעמדו בנטל. יש אפילו בעלים שהנטל גדול עליהם".

"אלה דברים שצריכים להיות ברורים לכולם", המשיך יו"ר מכבי ת"א. "בלי לקבל רשת ביטחון להפסדים העצומים שנגמרו ועוד יגרמו, איך אפשר להתקיים? יש גבול, מאיפה הכסף יגיע?".

מזרחי הגדיל והתייחס למתווה הגרמני, שכולל 36 משחקים בשלושה שבועות בפורמט של שני בתים ונוקאאוט, אך גרר התנגדות מצידן של שמונה קבוצות. "יש דרך לחדש את הליגה וכולם רוצים בה, בגרמניה, מתוך 18 קבוצות, רק 10 הביעו נכונות להשתתף - ואני מבין שדבר דומה קורה בספרד - אבל יש לקבוצות אפשרות להחליט אם להשתתף ובאיזה הרכבים".

במנהלת בחרו שלא להגיב להעלאת המתווה הגרמני בשלב זה, אך לערוץ הספורט נודע כי לפחות ארבעה קבוצות מתנגדות לחזרה. עם זאת, יש לציין כי בתקנון המנהלת כתוב במפורש כי קבוצה שלא תתייצב למשחק תיקנס ב-400,000 שקלים. "יש סכנה קיומית לעונה הבאה במידה שלא תהיה אפשרות לאכלס את האולמות", טען מזרחי. "לעניות דעתי לא נקבל תשובה ממשרד האוצר עד מחר, יש איתם בעיה. גם המתווה לא ברור, רק לפני יומיים-שלושה ביקשו שנמלא טפסים לגבי הנזקים".

כשנשאל לאן נעלם הקול של מכבי, ענה מזרחי: "המנהלת לא התגייסה כדי לסגור את הליגה, בשום פנים אופן לא. חובתה היא למצוא את הדרך שהכדורסל ימשיך ויתקיים גם בשנים הבאות - ולא להסתכל רק על הרגע הזה. היום ביקשתי משרת הספורט שתקבע לנו ולכדורגל פגישה אצל ראש הממשלה, ונסביר לו מה החשיבות של הספורט - על מנת שהדברים האלה יקבלו חזון ונדע לאן אנחנו הולכים".

בנוגע לקולה של מכבי ת"א בישיבה בגורלית שתיערך מחר, אמר וסיכם יו"ר הצהובים: "קודם כל נשמע איפה הדברים עומדים ומה יש לכל קבוצה להגיד. מכבי ת"א תביע את דעתה האישית - באיזה תנאים ובאיזה דרך אפשר להמשיך - כשהמגמה היא שבהחלט שנרצה לחזור ולשחק באפשרויות הקיימות, אבל אני חוזר ואומר - הבעיה העיקרית היא מה יקרה בעונה הבאה. כך או כך, אנחנו לא נפרוש".

באשר ליורוליג, הוסיף מזרחי: "ב-25 לחודש נדע איפה הדברים עומדים. אנחנו חלק מ-18 קבוצות ואם יוחלט שחוזרים, אז בוודאי שנרצה לקחת חלק, אבל לפני כן לא נדע דבר".