מכבי תל אביב: תמונת המצב בסגל עם כל סימני השאלה

על פי הערכות, אלייז'ה בראיינט לא צפוי לחזור מארה"ב, בעוד טיילר דורסי מתנדנד. ומה קורה עם דני אבדיה? כל המידע שידוע כרגע על הזרים והישראלים של הצהובים בפנים

רועי כהן
רועי כהן  10.05.20 - 10:00
תחילת כתבה

אחרי ההודעה על חזרת ליגת העל בכדורסל, התחילו לעלות דיווחים לגבי שחקנים שונים בסגל של מכבי תל אביב. הזרים נמצאים בארה"ב וחלקם ככל הנראה לא ישובו לארץ ולמועדון, בעוד ישנם שחקנים מסוימים שכן מתוכננים לנחות כאן כדי להירשם למשחקי הליגה ולהיות זמינים עבור הצהובים. ומה לגבי הישראלים והמתאזרחים? כל הפירוט פה.

נתחיל מכך שהשניים שדי בוודאות יחזרו לישראל וייכללו בסגל הם סקוטי ווילבקין ואות'לו האנטר. הגארד המוביל והסנטר היעיל הרשימו מאד עד כה העונה, ובמועדון בונים על חזרתם במהרה על מנת שייכנסו לבידוד בשלב מוקדם. השניים הם גם תחת חוזה לעונה הבאה, והם בתחילת תקופת משבר הקורונה נשארו בישראל לפני שקיבלו אישור אחרי זמן מה לחזור לארץ מולדתם.

מי שעל פי הערכות לא אמור לשוב הוא אלייז'ה בראיינט, שבחוזה המקורי שלו הייתה אופציה לעונה הבאה. אישתו אמורה בקרוב ללדת, והוא ככל הנראה יישאר בארה"ב. גם ארון ג'קסון לא יצטרף בחזרה לסגל ממה שידוע כרגע, כמו גם ג'יילן ריינולדס שכזכור שוחרר ולא נרשם לליגה.

לגבי טיילר דורסי העניין יותר גבולי. מקומו במכבי ת"א תלוי באפשרות שימצא קבוצה ב-NBA עד סוף יולי, אולם זה לא סביר שיקרה לנוכח המצב שמתרחש בליגה הטובה בעולם. לכן קיים סיכוי שהוא יממש את האופציה במכבי ויחזור. זר נוסף שעדיין לא ברור מה מצבו הוא טאריק בלאק, שעדיין לא התאושש מהפציעה בברך. שחקנים שבמקור לא נרשמו לליגה העונה, כמו אנג'לו קלויארו וסנדי כהן (שלא עזבו את הארץ), אמורים כן להירשם במקרה שדורסי ובראיינט באמת לא יחזרו.

נעבור לישראלים. הקפטן ג'ון דיברתולומאו אמור להחלים מהפציעה ולהישאר. גם אמארה סטודמאייר, ג'ייק כהן, יובל זוסמן ודורי סהר שנמצאים בישראל יירשמו לליגה. הסימן השאלה הגדול פה מגיע מכיוונו של דני אבדיה. ממה שידוע כיום, כל הפרוספקטים האירופאים שאמורים להיבחר במקום גבוה בדראפט של ה-NBA לא מתכוונים לשחק במסגרות השונות. דוגמא טובה לכך היא קיליאן הייס, שלא מעוניין להירשם לליגה בגרמניה.