"עבר זמן רב מאז שמכבי איימה על הכדורסל שלנו"

מנכ"ל הפועל ירושלים, גיא הראל, תקף ב"חמש באוויר" את הצהובים על המכתב למנהלת: "פעם ראשונה שהנושא עלה זה היום". לאחר מכן הצית גם בטוויטר: "העקרב יישאר עקרב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.20 - 17:52
תחילת כתבה

מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל רותח בעקבות הההודעה שהעבירה מכבי תל אביב למנהלת הליגה. כזכור, הצהובים הוציאו היום (ראשון) מכתב ובו כתבו במפורש כי אם היורוליג תחזור, הם לא יוכלו להשתתף בליגת העל, שצפויה לחזור לפעילות לפי ההחלטה שהתקבלה בסוף השבוע האחרון.

"עבר יותר מדי זמן מאז שמכבי איימה על הכדורסל הישראלי, אז זה היה חייב לחזור", תקף הראל כבר בפתיחת השיחה עם תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, '5 באוויר'. "זו הפעם הראשונה שזה עולה. שמעון (מזרחי) לא דיבר על מה שיקרה אם היורוליג תחזור. בינתיים, הם עדיין לא קבעו שהם חוזרים, מכבי יכולה בדיון שיש ב-24 בחודש להגיד ליורוליג שהיא לא יכולה להשתתף. הייתי מעלה את זה כנושא לדיון, או כטיעון".

"מה החלופה? קטונתי מלהציע. הם יאיימו עוד פעם על הליגה וחושבים שבגלל זה כולם יתיישרו. אני הייתי מעלה את כל הדברים האלו מראש. למה הם לא מעלים את הבעיה הם מעלים 7,000 בעיות ואת זה לא. אני נסער כי קרה פה דבר שאני לא זוכר בכדורסל הישראלי. אני לא מצפה מהם לשום דבר, כי אנחנו לא מעניינים אותם. יש את שמעון מזרחי תעלו אותו שידבר בשמם".

לאחר מכן, המנכ"ל תקף גם בטוויטר: "העקרב יישאר עקרב. פעם ראשונה שקבוצה העלתה שיש לה בעיה עם ליגה נוספת הייתה היום, 48 שעות אחרי שהוחלט להחזיר את הליגה. הייתה ישיבה ארוכה מאוד בשישי. לדעתי כל הנוכחים הביעו את עמדתם ואת הקשיים שיש (ויש. אוהו כמה קשיים יש).

כולם גם דיברו באריכות ואף יותר מפעם אחת. את התירוץ שעלולה להיות התנגשות עם ליגה נוספת לא העלו. היום נזכרו שזה יכול להיות אחלה איום כדי לסגור פה את הליגה אז שלפו אותו. ולעניין ההערה שלי - מן הסתם אם היינו יודעים שהצ׳מפיונס ישחקו ביולי מן הסתם היינו מעלים את זה, מנסים למצוא חלופות והשד יודע. במידה ולא היה נמצא פיתרון לא היינו יכולים לא להצביע על חידוש הליגה בזמן שאנחנו יודעים שיש לנו התחייבויות אחרות באותו זמן. אבל יותר מכל - אני מבטיח לכם שהיינו צועקים את זה בזמן אמת ומקבלים החלטות בזמן אמת. זה בניגוד למועדונים אחרים שהעלו תירוצים שלא מכבדים את מי שאמר אותם ואחרי שכל אלה הופרחו שלפו את הקלף הישן והטוב. הפרישה!

מן הסתם לא היינו מצפים שכל הליגה תמתין עם ההחלטה שלה עד שיהיה דיון בליגה בה אנחנו משתתפים כדי לקבל החלטות שנוגעות בכדורסל הישראלי כולו. וזה יפה שאותו מועדון שמאיים לא להופיע בליגה הישראלית לטובת מפעל אירופאי מבקש מהמדינה תמיכה. אוי האירוניה".

לאחר מכן, הראל נשאל אם כל הזרים של ירושלים יגיעו לפתיחת הליגה: "הם לא צריכים לחזור עד ה-17.5, אין פה דדליין להחזיר את הזרים. אנחנו בקשר עם השחקנים ומנסים להבין כי הכל קורה פה מאוד מהר. אני בטוח שתהיה קבוצה חזקה. מקווה שאותה קבוצה מחודש מרץ. יש טיסות שמגיעות לארץ מארה"ב, ננסה עכשיו להביא אותם לפה. פלדין בראון יגיעו? אני מקווה מאוד שכן. לתומאס יש לו מחויבויות אישיות, אבל הוא אמר לי שהוא רוצה לבוא".