אייל חומסקי: "מכבי תל אביב אומרת שישראל לא מעניינת אותה"

בעלי הפועל ירושלים, חומסקי, במתקפה חזיתית נגד האלופה: "אני קורא להם לחזור בהם, ולמצוא פתרונות עם היורוליג והמנהלת". בהמשך, הבהיר: "בשום מצב לא היינו פורשים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.20 - 19:31
תחילת כתבה

הרוחות בכדורסל הישראלי עדיין סוערות: המכתב ששלחה היום (ראשון) מכבי תל אביב למנהלת הליגה, בו הצהירה כי תפרוש ממשחקי הליגה במידה והיורוליג תחליט לחדש את העונה, הצית מחדש את הסכסוך בינה לבין הפועל ירושלים. כעת הצטרף גם אחד מבעלי הקבוצה מהבירה, אייל חומסקי, שהתייחס גם הוא למצב במהדורת חדשות הספורט.

"אני קורא למכבי לחשוב פעמיים", הבהיר חומסקי. "אסור למכבי תל אביב להתנתק ממדינת ישראל. במכתב היא בעצם אומרת: הכדורסל הישראלי לא מעניין אותי. אני קורא לה לחזור בה, ולמצוא פתרונות עם היורוליג והמנהלת. אם היא תממש את האיום, זו תהיה טעות גדולה מאוד".

בהמשך חומסקי התייחס גם לטענתה של מכבי ת"א, שהובעה גם במכתב, לפיה נציג ירושלים בדיון, המנכ"ל גיא הראל, הצהיר בעצמו כי אם ליגת האלופות של פיב"א היתה מחדשת את משחקיה ביולי, גם הפועל היתה פורשת. הבעלים מכחיש. "ודאי שלא היינו פורשים מהליגה", הוא הבהיר. "גיא אמר שהיינו מוצאים פתרונות עם ליגת האלופות, אבל בטח שלא עוזבים. אנחנו אלה שהלכנו לאוצר ולרשויות בבקשה להרים את השלטר, איך יכולנו לעשות דבר כזה? גם באילת ובב"ש יש בעיות, הן פורשות?"

בעלי הפועל ירושלים התייחס גם להחלטה של מכבי להימנע בהצבעה. "לא מאמין בשטיקים האלה", הוא הודה. "אם אתה נגד, תצביע נגד". ובהמשך, הציב על השולחן את הברירה שיש למכבי: "ברור שאם היא תחליט להתנתק מהמדינה, יש לזה משמעויות מבחינת מימון. אי אפשר לבקש מהמדינה כסף, ואז להתנתק ממנה. עברה עונה לא נורמלית, וצריך למצוא פתרונות לא נורמליים. אני עדיין קורא למכבי: אל תתנתקו מהמדינה".