טיישון תומאס: הפלונטר של הביג מן של הפועל י-ם

החשש מפציעה והתקווה לחוזה גדול בקיץ. מבט למצב של הכוכב

רועי כהן
רועי כהן  17.05.20 - 18:44
תחילת כתבה

השאלה שמעסיקה את הפועל ירושלים: אחד מהשחקנים הכי טובים של הפועל ירושלים העונה עדיין לא סיכם על חזרתו, וזאת למרות רצון גדול מצד האדומים שימשיך.

אז למה ג'יימס פלדין וג'ייקובן בראון כן ותומאס עדיין בערפל? ננסה לעשות סדר בנוגע לעתידו של הביג מן. ראשית, חשוב להדגיש שתומאס לא סירב להפועל ירושלים, אלא רק משתהה עם התשובה שלו האם יחזור בשלב זה.

באופן טבעי, אחרי שלוש שנים מוצלחות במיוחד בישראל, ערך השוק שלו עלה משמעותית, ובגיל 27 הפך לשחקן יורוליג לכל דבר מבחינת הרמה המקצועית.

אחרי חוזה נמוך במיוחד בהפועל חולון בעונתו הראשונה בישראל, תומאס השתדרג בירושלים לחוזה של 200 אלף דולר לעונה, אבל ההערכה בסביבתו היא שהוא יכול להרוויח לפחות פי שניים בקבוצת יורוליג בעונה הבאה.

הפועל ירושלים רוצה מאוד שיחזור העונה וגם מעוניינת לממש את האופציה שלו לעונה הבאה, אבל מבחינתו הוא בכל מקרה בעונה הבאה צפוי לעבור לתחנה הבאה, כשהשאלה היא מה יקרה העונה.

בקבוצה מהבירה, שנמצאים ביחסים מצוינים עם תומאס, מקווים שהוא יזכור להם את הגיבוי הגדול שנתנו לו עוד בפרשת הסמים בה היה מעורב, אבל הוא מבחינתו ככל הנראה חושש לחזור.

הסיבה היא שבתרחיש של פציעה קשה אם יחזור כעת, תומאס עלול לא לקבל את החוזה עליו חלם בקיץ ולחזור לנקודת ההתחלה מבחינתו, וזה, לפחות על פי ההערכות, הדבר העיקרי שמדאיג את תומאס.

בכל מקרה, ההכרעה בנושא צפויה להיות עוד השבוע, כשברור לכל שאם הביג מן לא יחזור, ירושלים תיפגע מקצועית מבחינה משמעותית ותהיה חייבת לצרף לו מחליף.