מכבי תל אביב: כל הבעיות ביישום המתווה

ההכנה שמתקצרת, הסירוב של הקטנות וכמות המשחקים. המנהלת הגיבה: "מכבי ביטלה פגישה בנוגע למתווה"

רועי כהן ועמרי מנהיים  18.05.20 - 15:16
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הגישה היום (שני) מתווה לפיו תוכל לקיים את משחקי הליגה לצד משחקי היורוליג אם יחודשו, אך במנהלת הליגה נראה שלא מתלהבים לקבל את ההצעה של הצהובים: "שמחנו לקבל הצעה ממכבי ת"א ממנה הבנו שהיא מעוניינת להשלים את העונה בליגה הישראלית ולשלב את משחקיה ביורוליג".

"קראנו את ההצעה ונראה שהיא מלאה בבעיות", נכתב בהודעת המנהלת, לכן נקבעה פגישה ביום שישי האחרון בביתו של שמואל פרנקל בנוגע למתווה והיא בוטלה על ידי מכבי ת״א ברגע האחרון מבלי שנקבעה פגישה נוספת, המנהלת תשמח לקביעת פגישה נוספת כדי לבחון את האפשרות שמכבי תל אביב תשלים את העונה בליגה במידה והיורוליג תתחדש גם היא וזאת תוך כדי התחשבות מלאה בשאר 11 הקבוצות בליגה".

ואכן, בדיקה מעמיקה של פרטי המתווה מגלה לא מעט בעיות וחורים שהופכים את יישום ההצעה לבלתי אפשרי.

1. מכבי ת"א מציעה לחדש את הליגה ב-18 ביוני, שלושה ימים לפני המועד המתוכנן ב-21 ביוני. ואולם, כמעט כל שחקניה הזרים עדיין לא חזרו לישראל והמשמעות היא שמשך תקופת ההכנה שהוקצתה, הקצרה גם כך  ועומדת על 20 ימים, תקוצר עוד יותר עבור הצהובים ומכבי אשדוד שאמורה לשחק נגדם בסיום הסיבוב השני.

יש לציין שקיצור תקופת ההכנה לא עולה בקנה אחד עם החשש שהביע סנטר הקבוצה, ג'ייק כהן, במכתב שבו ציין כי משך תקופת ההכנה קצר מדי ועלול לסכן את בריאות השחקנים.

2. עם עצירת הליגה, המנהלת הייתה חייבת לטוטו 100 משחקים, ועל פי השיטה שהוחלטה בוועדת הדירקטוריון עד סוף העונה היו משוחקים 60 משחקים. על פי המתווה יקוצר הסיבוב השלישי ויתקיים משחק אחד ברבע הגמר במקום סדרה. מדובר בכמות משחקים קטנה יותר בין 15 ל-18 משחקים. כידוע, מנהלת הליגה מחויבת לכמות משחקים מסוימת כלפי הטוטו והגוף המשדר (גילוי נאות: ערוץ הספורט).

3. הקבוצות הקטנות צפויות להתנגד לחלוקת הבית העליון והבית התחתון לשש קבוצות בכל בכל אחד, לעומת החלוקה המקורית של ארבע קבוצות בבית העליון ושמונה בבית התחתון. הסיבה לכך היא שהחלוקה המקורית נועדה להגביר את התחרות על מקום טוב בפלייאוף עבור הקבוצות בבית התחתון.

4. עדיין לא ידוע אם חובת הבידוד למשך שבועיים בחזרה מחו"ל תהיה תקפה גם גם כשמכבי תחזור ממשחקי היורוליג.