מנהלת הליגה תקפה את מכבי ת"א: "צר לנו שעשתה דין לעצמה"

הידיעה כאן באתר ערוץ הספורט על התנאים המיוחדים שאושרו למכבי ת"א הובילו לכעס רב בקרב קבוצות הליגה. ומי דווקא יצא להגנת הצהובים?

רועי כהן
רועי כהן  23.05.20 - 17:40
תחילת כתבה

הכדורסל הישראלי סוער בעקבות חשיפת ערוץ הספורט, שלפיה מכבי תל אביב פנתה ישירות אל משרד הבריאות, וקיבלה אישור להתאמן במהלך הבידוד. ממנהלת הליגה יצאה הודעה חריפה כלפי ההתנהלות של מכבי: "מנהלת הליגה פועלת בכל הערוצים כדי לאפשר פתיחת הליגה במועד ותוך שמירה על הכללים כפי שנקבעו במתווה שאושר בדירקטוריון המנהלת. ההכנות מתבצעות באמצעות דיאלוג מול גורמי הממשלה הרלוונטיים. אנו מצרים על כך שמכבי תל אביב עשתה דין לעצמה ופנתה ישירות למשרד הבריאות מבלי לעדכן את מנהלת הליגה כנדרש. בעניין זה תאמר עמדתנו במקומות הנכונים".

כאמור, הרוחות בליגת העל סערו אחרי התנאים המיוחדים להם הצהובים זכו והאישור שהוענק להם שמתיר לשחקנים להתאמן בזמן השהייה בבידוד. יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, פנה למשרד הבריאות ודרש השוואת תנאים לכל קבוצות הליגה, וזה בסופו של דבר נענה בחיוב. כמו כן, עוד לפני העדכון שתקף על כל הליגה, ראשי קבוצות אחרות מחו בקבוצות הווטסאפ של המנהלת על כך שלא קיבלו תנאים דומים.

יש להדגיש: התנאים שהעמידה מכבי לשחקניה כרוכים בתשלום גבוה מאוד, וייתכן שקבוצות אחרות לא יכולות לעמוד בו. עיקר הכעס של הקבוצות הוא על העובדה שמכבי הורשתה להתאמן. גורם באחת הקבוצות אמר לערוץ הספורט: "זה שאנחנו לא מאכסנים את השחקנים במתחם סגור, לא אומר שהם לא יכולים לצאת להתאמן. אין שום בעיה שהם יעלו על מיניבוס מיוחד שנעמיד להם ויביא אותם מהדירות לאולם ומהאולם לדירות".

גורם בקבוצה אחרת טען כי לשחקנים שחזרו מחו"ל בכלל אסור לשהות יחד, כפי שנראו בתמונה סקוטי ווילבקין, טיילר דורסי וסנדי כהן. "אני רציתי לאכסן את הזרים שלי באותה דירה ונאמר לי בפירוש שזה אסור, כי הם יכולים להדביק אחד את השני. עכשיו אני קורא ששחקני מכבי שוהים בקומה נפרדת ובטח מתארחים אחד אצל השני בחדרים ומשחקים יחד בפלייסטיישן, זה לא רציני".

מנגד, ראש קבוצה אחרת יצא להגנת מכבי ואמר: "הם השקיעו המון כסף בתנאים האלה, אין מה לבוא אליהם בטענות. הם יצרו מצב שבו לא הייתה סיבה לא לאשר להם להתאמן כי זה אותו מתחם ומינימום מגע עם גורמים חיצוניים".

הנה, למשל, ציוץ של מתן קפלן, סמנכ"ל הפועל תל אביב: "אני לא יודע מי הגורמים שפעם אחר פעם דואגים לתת למכבי הטבות שאחרים לא מקבלים. את זה צריך לחקור בעתיד. כרגע צריך באופן מיידי לאפשר לכל הזרים שנחתו בארץ להתחיל להתאמן כמו מכבי". בתגובה, מנכ"ל הפועל חולון רועי דבורה צייץ: "תתחיל בזה שכל המועדונים יבקשו אישור, יעשו בדיקות לכל השחקנים והצוות ויתאמנו במתחם בו הם גרים. תתעלם מהצבע שלהם. בית ספר של התנהלות". קפלן ענה לאחר מכן: "משרד הבריאות העביר למנהלת הנחיות ברורות. מסתבר שלכל גוף הוא נותן הנחיות שונות. למה?".

להלן התגובה הרשמית של משרד הבריאות: "יובהר כי במהלך הבידוד השחקנים הזרים יכולים לצאת לאימון ברכב מבודד, להתאמן ללא מגע בלבד, ולחזור לאחר מכן לבידוד מלא בבית נפרד או מלון. זה נכון לגבי כל הקבוצות והמנהלת מעודכנת כל כך. חל איסור כל מגע בין השחקנים הזרים לישראלים שנשארו בארץ עד תום הבידוד של 14 יום".

תגובת מכבי ת"א: