ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 הפועל חולון 13 0
3 מכבי ת"א 13 0
4 בני הרצליה 13 0
5 גליל עליון 13 0
6 נס ציונה 13 0
7 הפועל ת"א 13 0
8 הפועל חיפה 12 0
9 גלבוע גליל 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 הפועל ב"ש 12 0
12 ראשון לציון 12 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל ירושלים שילמה 190 אלף יורו על דייווידאס סירווידיס

התוכנית של האדומים: להשביח את הליטאי הצעיר ולמכור אותו לפיסטונס תמורת יותר מ-600 אלף דולר. הבעלים לשעבר יסייע בעסקה? בירושלים לא מעוניינים להגיב

רועי כהן
רועי כהן  27.05.20 - 15:25
תחילת כתבה

הפועל ירושלים הודיעה בתחילת השבוע על החתמתו המפתיעה של הפורוורד הליטאי הצעיר דייווידאס סירווידיס על חוזה ארוך טווח לשלוש שנים. אך כעת מתברר כי ייתכן שמדובר בעיקר בהשקעה כלכלית: הג׳נרל מנג׳ר של ריטאס, רולנדס ג׳ארוטיס, אישר לערוץ הספורט כי ירושלים שילמה 190 אלף יורו תמורת הליטאי בן ה-19. מדובר בסכום הביי-אאוט הגבוה ביותר שירושלים שילמה אי פעם על שחקן כלשהו. ההערכה היא כי בירושלים מקווים למכור את סירווידיס לדטרויט פיסטונס בתוך זמן קצר וכך לשלש את ההשקעה.

סירווידיס נבחר במקום ה-37 ע״י הפיסטונס בדראפט 2019. על פי תקנון ה-NBA, הפיצוי שכל קבוצה בליגה מחויבת לשלם על שחקן שמחזיק בחוזה מקצועני באירופה מוערך בין 650 ל-750 אלף דולרים. זה הסכום שירושלים צפויה לקבל אם וכאשר דטרויט תממש את זכויותיה על סירווידיס. יש לציין כי מי שנמצא בתפקיד בכיר מאוד בפיסטונס הוא ארן טלם, לשעבר אחד מסוכני השחקנים הבכירים ביותר ב-NBA ומי שהיה חלק מהבעלים של ירושלים. בנו של ארן, מייקל טלם, משמש כסוכנו של סירווידיס.

עבור ירושלים מדובר בהימור כלכלי הרפתקני למדי, מכיוון שאם הפיסטונס לא יממשו את האופציה ברכישת השחקן הרי שהקבוצה משקיעה כמעט 200 אלף יורו דווקא בתקופה של אי ודאות גדולה מאוד מבחינה כלכלית.

ג׳ארוטיס אמר לערוץ הספורט: ״סירווידיס החליט לנצל את סעיף היציאה ולחתום עם הפועל ואני יכול לאשר שאנחנו נקבל 190 אלף יורו במסגרת העסקה. ייתכן שירושלים רואים כאן השקעה כלכלית, זאת החלטה שלהם. דייווידאס הוא ילד נהדר ומועשר ברמות הכי גבוהות, הוא פרוספקט מאוד גדול כאן בליטא והמטרה שלו היא להגיע כמה שיותר מהר ל-NBA. אני חושב שהליגה הישראלית היא ליגה טובה וחזקה ואולי דייווידאס והסוכן שלו חשבו שהוא צריך שינו בסיטואציה שלו כדי להיות בעמדה טובה יותר ל-NBA. אני לא יודע להגיד אם הפועל כבר קיבלו הבטחה מדטרויט שהם יקנו אותו מהם אבל גם אם זה לא יקרה אני בטוח שהם ייהנו ממנו מאוד״.

ג׳ארוטיס התייחס גם למעבר של ריטאס מהיורוקאפ אל ליגת האלופות: ״אני מקווה להגיע בקרוב לישראל, עכשיו אנחנו באותו המפעל. כשהייתי מאמן אימנתי נגד ירושלים לפני הרבה שנים. ליגת האלופות היא הדבר הבא בכדורסל והחלטנו לעבור לשם מהרבה מאוד סיבות ואנחנו לא האחרונים שנעשה את הצעד הזה״.

בהפועל ירושלים ביקשו שלא להגיב לידיעה.