מכבי ת"א: בריאנט ואייסי נחתו ונמצאו שליליים לנגיף

הסגל של הצהובים מתגבש לקראת חידוש העונה. וגם: הביקורת של ניקולה וויצ'יץ' וג'ייק כהן על בדיקות הקורונה

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.05.20 - 09:15
תחילת כתבה

הסגל של מכבי תל אביב לקראת חידוש עונת 2019/20 מקבל צורה: אלייז'ה בריאנט וקווינסי אייסי נחתו אף הם בישראל וכבר נמצאו שליליים לנגיף הקורונה, כך הודיע המועדון. כמו כן, חזר לישראל גם עוזר המאמן ואסיליס יראגוטליס - וגם הוא נמצא שלילי לאחר שעבר בדיקת קורונה.

בעוד השלושה נמצאו שליליים, במדינה חלה לאחרונה עלייה במספר הנדבקים, מה שהוביל לפתיחתה מחדש של החזית: זו שבין שחקני ליגת העל בכדורסל לבין המנהלת. הפעם, היה זה כדורסלן מכבי תל אביב ג'ייק כהן שפרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "מנהלת הליגה עדיין מקיימת בדיקות קורונה רק למי שמגלה סימפטומים.. למרות שכבר הוכח שאחוז גבוה מהנדבקים, כלל לא מגלה תסמינים.. לא מבין כיצד זה הגיוני".

כהן המשיך ואמר בציוצים נוספים: "המנהלת צריכה לבדוק את השחקנים למען בטיחותם, גם אם משרד הבריאות בוחר שלא לעשות זאת, משום מה. בבונדסליגה בודקים שחקנים כל 4-5 או ימים.. אי אפשר לעשות תשעה מיליון בדיקות בכל יום, אבל אפשר לפני כל משחק... איך חוסר ידע עדיף על מעט ידע?"

מי שחיזק את כהן בדבריו היה המנהל המקצועי של מכבי, ניקולה וויצ'יץ' שהגיב לציוץ שלו: "אין שום סיבה שלא לבדוק את כל השחקנים ואנשי הצוות בליגה. השחקנים הם העובדים היחידים שאינם מחויבים לשמור מרחק, ולהם יש מגע עם שחקנים אחרים"

כזכור, לא מעט שחקני ליגה תקפו לאחרונה את הוראות משרד הבריאות, כשראשון המתנגדים היה חברו לקבוצה של כהן, סקוטי ווילבקין, שאמר בציוץ כי הוא אינו מתכוון לקיים את הוראות הבידוד. לפני המצב החדש, במשרד הבריאות אישרו לקבוצות לחזור ולהתאמן ללא צורך בבידוד. ייתכן והערב הזה ישנה את ההוראות הללו.