"לא נסבול זאת": המנהלת איימה בקנס על ווילבקין

הארגון העביר מכתב התראה למכבי ת"א, בעקבות הציוץ האחרון של הגארד האמריקני שבו גיחך על ההתנהלות ("אם מישהו רוצה דוגמא לעקשנות, שיסתכל על הכדורסל בישראל")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.20 - 21:01
תחילת כתבה

ההתקפה של שחקני מכבי ת"א על המנהלת נמשכת. אחרי שאמארה סטודמאייר הצטרף למקהלה, סקוטי ווילבקין המשיך היום (שני) את הכתישה ושלח עוד מסר חד. "זה מצחיק ועצוב ביחד שהליגה יודעת איך השחקנים האמריקאים מרגישים ועדיין לא משנה כלום", כתב גארד מכבי ת"א, "אם מישהו רוצה דוגמא לכמה עקשנים אפשר להיות, שפשוט יסתכל על הכדורסל הישראלי הקיץ".

במנהלת הליגה לא קיבלו בעין יפה, בלשון המעטה, את התגובה הזו של ווילבקין והעבירו למכבי תל אביב מכתב התראה לפני קנס. "מנהלת הליגה לא תסבול התקפות של שחקן זה או אחר ועל פי התקנון יכולה לקנוס שחקן שיפגע בתדמית המנהלת. מנהלת הליגה יחד עם קבוצות ליגת העל עושה הכל על מנת להבטיח את בריאותם של השחקנים על פי ההנחיות של משרד הבריאות, הכל למען חזרתה של הליגה ב-20 בחודש ולא תיתן להשתלחויות חסרות רסן וחסרות טעם לפגוע בליגה ובענף שכולם חיכו לראותו חוזר לפעילות", נמסר מהארגון.

במכבי ת"א הגיבו באופן רשמי: "בפעם האחרונה שבדקנו, הקורונה עדיין לא ביטלה את חופש הביטוי".

מייק ג'יימס, כוכב צסק"א מוסקבה ולשעבר בגלבוע/גליל, הגיב בבוז לאפשרות שהמנהלת תטיל קנס כספי בעקבות ביקורת כזו או אחרת: "הם יקנסו אנשים רק כי הביעו את דעתם? זה מרגיש כמו דיקטטורה". 

המסר של ווילבקין נמשך בזו הלשון: "אל תספרו לי שאלה החלטות של משרד הבריאות כי כשמשרד הבריאות אמר שיותר מ-5,000 אוהדים לא יכולים להתקהל, יותר מ-5,000 אוהדים היו במשחק שלנו מול הפועל ירושלים (כן, אני יודע שקיבלנו בראש). אני יודע שאפשר לעשות את הדברים בצורה טובה יותר".

אגב, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו נענה לבקשתו של יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל ויקיים ביום רביעי הקרוב שיחת זום עם נציגי השחקנים והמאמנים על מנת להסביר את ההנחיות ולענות לכל השאלות. בנוסף, כל שחקני הליגה יקבלו למייל האישי את הנחיות משרד הבריאות (בעברית ובאנגלית) לקראת חזרתה של הליגה וחוות דעת משרד הבריאות בנושא בדיקות הקורונה.

במקביל, לצד הביקורות הרבות של שחקניה ברשתות החברתיות על תנאי חידוש העונה, מכבי תל אביב חזרה לאימונים במטרה לחזור לכושר לקראת קרב האליפות. המועדון הצהוב-כחול סיפק תיעוד מבפנים כיצד נראים האימונים בשגרת הקורונה.

המנהל המקצועי של הקבוצה, ניקולה וויצ'יץ', התייחס לתנאי האימונים: "מה שיקרה עכשיו זה שנעשה כל מה שאפשר כדי לשמור על בריאות השחקנים, כי התנאים לא הכי טובים. אנחנו צריכים להישמע להנחיות, להפיק מהן את המיטב ולנסות לזכות בתואר.

סנטר הקבוצה, אות'לו האנטר, דיבר על הקשיים: "הדבר הכי קשה בלצאת מכושר זה להיכנס לכושר בחזרה. זאת הסיבה שאני לא אוהב לעשות הפסקות, אני שונא את החזרה לכושר. אני חושב שזה יותר מנטלי, כי מבחינה מנטלית סיימתי את העונה. אז צריך לחזור עכשיו, ובעוד כמה ימים אהיה שוב בכושר. עדיין יש לנו עבודה לסיים".