"בחרתם לבוא, זה מה ששם לכולכם אוכל על השולחן"

מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל התייחס למאבק של חלק מהשחקנים להקלות בבידוד: "הליגה לא קובעת את החוקים, אבל אם אתם רוצים להיות חלק ממנה - בואו נכבד אותם"

רועי כהן
רועי כהן  02.06.20 - 00:05
תחילת כתבה

אחרי שבימים האחרונים גם שחקני הפועל ירושלים הצטרפו לשחקני מכבי תל אביב למאבק לשיפור תנאי הבידוד הצפויים במהלך חזרת הליגה, הערב החליט מנכ"ל האדומים גיא הראל להשמיע את קולו ובסדרת ציוצים בטוויטר אמר: "בחרתם לבוא לכאן, זה מה ששם לכם אוכל על השולחן של כולנו - אז בואו נכבד את החוקים".

"אני רוצה להיות מאוד ברור", פתח הראל, "אני לא יכול להדגיש עד כמה אני מעריך את כל השחקנים, ישראלים ולא ישראלים, שהולכים להיות חלק מהליגה שלנו. לאלה שאינם ישראלים - אני יכול רק לדמיין כמה זה קשה לכם להיות רחוק מהבית, במיוחד בימים אלו עם כל מה שקורה בארצות הברית. אבל דבר ראשון - הליגה לא קובעת את החוקים, היא ממלאת אחר ההמלצות וההוראות של משרד הבריאות. הם הרוויחו את האמון שלנו ואנחנו נותנים להם הרבה קרדיט על האופן שבו הם התמודדו עם הווירוס כאן בישראל".

הראל המשיך: "תסמכו עלי כשאני אומר ששום החלטה אינה מבוססת על כסף, אפילו לא אחת! באשר לפרוטוקול חזרת הליגה, זה קודם כל למען בטיחותכם האישית, ואחר כך כדי להקטין למינימום את הסיכון שמישהו יידבק ואז זה יסכן את כל הליגה. ברגע שבחרנו לחדש את הליגה, ואנשים בחרו לחזור כדי להיות חלק ממנה - אנחנו חייבים לכבד את החוקים. וכן, זה מה שאנחנו עושים כאן - בוחרים מרצון".

לדברי הראל, "אני בטוח שברגע שדברים ישתפרו, חלק מההגבלות ישונו, אבל כרגע, אם לא נמלא אותם, אנחנו לוקחים סיכון גדול. אף אחד לא נהנה מהמצב שאתם נמצאים בו, וזה מסוג המקרים שאי אפשר להאשים אף אחד (חוץ מאותו עטלף ארור...)".

לסיכום צייץ הראל: "אז אם אנחנו רוצים להיות חלק מהליגה, כי זה מה שאנחנו עושים, זה מה שאנחנו אוהבים, וזו הבחירה שאנחנו עושים כדי לשים אוכל על השולחן - בואו נכבד את החוקים. בואו נעשה זאת ביחד ונתפלל לימים טובים יותר. נתראה במשחקים".