דרמה בי-ם: בראון יעזוב, פארגו מועמד

חשיפת ערוץ הספורט. הכוכב של הפועל ירושלים עוזב בגלל בעיות אישיות: "מצטער שזה היה צריך להסתיים בצורה הזאת". אקס מכבי תל אביב עשוי לאחד כוחות עם קטש

רועי כהן
רועי כהן  02.06.20 - 21:47
תחילת כתבה

חשיפת ערוץ הספורט. דרמה גדולה בהפועל ירושלים: ג'ייקובן בראון יעזוב כבר ביום רביעי את הקבוצה מהבירה ויחזור לארצות הברית, וזאת זמן קצר בלבד אחרי ששב לישראל, כך נודע לערוץ הספורט ולאתר "ספורטנדו". בראון עוזב בגלל סיבות אישיות ומשפחתיות, ועזיבתו אינה קשורה לקורונה או לתנאים של השחקנים עם חידוש הליגה.

"אני רוצה להודות להפועל ירושלים ולאוהדים הנפלאים על כל התמיכה והאהבה שהעניקו לי מהיום הראשון", מסר בראון, "אני מצטער שזה היה צריך להסתיים בצורה הזאת. המשפחה שלי זקוקה לי ברגעים קשים אלה ואני מקווה שתבינו. אוהב אתכם. לחבריי לקבוצה - תודה על הרגעים הטובים וגם הרעים שחווינו יחד העונה. לכו תסיימו את מה שהתחלנו, אחים לכל החיים".

בהפועל ירושלים עובדים בקדחתנות על מנת למצוא מחליף ראוי בשוק. אחד המועמדים המובילים להגיע הוא לא אחר מאשר ג'רמי פארגו, אקס מכבי תל אביב ומי שהובא לראשונה לישראל על ידי עודד קטש ב-2010, והשניים זכו יחד באליפות ההיסטורית עם גלבוע/גליל. יחד עם זאת, ישנם עוד כמה מועמדים לצידו של הגארד בן ה-34.

ג'ייקובן בראון חווה את העונה הטובה בקריירה שלו, עד פרוץ משבר נגיף הקורונה. הוא הוביל את הפועל ירושלים לזכייה בגביע המדינה וקלע העונה 15.4 נקודות בממוצע למשחק. כזכור, בראון הצטרף למועדון מהבירה בקיץ 2018, אחרי עונה מוצלחת בגלבוע/גליל, והיה שותף לשתי זכיות רצופות בגביע.

ג'רמי פארגו, כאמור, הובא על ידי עודד קטש אי שם בקיץ 2009 לגלבוע/גליל. עם זאת, הוא מוכר יותר כמובן בזכות שלוש הקדנציות שלו במדי מכבי תל אביב איתה זכה בשלוש אליפויות. כמו כן, היה חלק מהעונה האירופית המוצלחת של הצהובים ב-2010/11, שהסתיימה בהפסד בגמר היורוליג לפנאתינייקוס. פארגו נבחר לחמישייה השנייה של המפעל באותה עונה.