ג'ייקובן בראון: הפועל ירושלים נפרדת, "הגוף כאן, הלב שם"

האדומים חייבים לפעול מהר: מי שיגיע על חשבונו יחוייב בבידוד ולא יזכה לתקופת הכנה והתאקלמות. השמות של ג'רמי פארגו וקרטיס ג'רלס הוזכרו כמועמדים להחליף את הרכז. וגם: מה באמת הוביל להחלטה שלו לעזוב? הסיפור המלא מאחורי הדרמה בהפועל ירושלים

רועי כהן
רועי כהן  03.06.20 - 09:20
תחילת כתבה

להפועל ירושלים אין כל כך זמן לנסות לעכל את הטלטלה שעברה עליהם אמש (שלישי), כאשר ג'ייקובן בראון הודיע כי הוא עוזב את הקבוצה מסיבות משפחתיות ולא ייטול חלק בחידוש העונה. בראון למעשה כבר סיים את 14 ימי הבידוד מאז שחזר לארץ והיה אמור לשוב לאימונים מלאים יחד עם חבריו הישראלים, אך במקום זאת יעשה את דרכו היום לנתב"ג.

מהרגע שנחת חזרה בישראל, בראון שידר מצוקה, לפחות כלפי חוץ. בסטוריז באינסטגרם הוא לא הסתיר את העובדה שקשה לו מאוד בלי ילדיו ובני משפחתו, ולמעשה מחק מחשבונו את כל התמונות שלו ככדורסלן והשאיר רק כמה תמונות של ילדיו. בין לבין הוא החליט להצטרף לטוויטר, והספיק לצייץ נגד נהלי הליגה עם חידושה. עם זאת, בירושלים מדגישים כי הסיבות לעזיבתו הן אישיות בלבד ואינן קשורות לענייני הקורונה.

מעבר לגעגועים, בראון גם התקשה להשלים עם העובדה שהוא לא לצד משפחתו במיוחד לנוכח האירועים המטלטלים שהקהילה השחורה חווה כעת בארה"ב. לחבריו הוא סיפר כי חשוב לו להיות עם ילדיו ולהסביר להם את החשיבות של המאבק. "הגוף שלו כאן, אבל הלב שלו שם", מספרים בירושלים. "זה מסוג המקרים שלא היה טעם לנסות לשכנע. בסיטואציה שנוצרה, כשג'ייקובן לא רוצה להיות כאן והראש נודד למקומות אחרים, הוא לא יהיה ג'ייקובן שאנחנו מכירים, לא על המגרש ולא מחוצה לו".

התזמון עבור ירושלים הוא בעייתי מאוד. האדומים חייבים לפעול במהרה ולהחתים מחליף באופן מיידי, מכיוון שכל שחקן שיבוא מחויב להיכנס לשבועיים של בידוד, ולמעשה לא יזכה לזמן הכנה כמעט בכלל. אם מוסיפים את זה לעובדה שכל עולם הכדורסל היה מושבת בחודשיים וחצי האחרונים, נוצר מצב שירושלים תקבל שחקן בעמדה החשובה ביותר כשהוא לא בכושר, לא ערך תקופת הכנה ראויה ולא הספיק לבנות כימיה עם חבריו החדשים. עם זאת, במועדון מאמינים כי הם יוכלו להסתדר בבית העליון ולאפשר לשחקן להיכנס למערכת בהדרגתיות, על מנת שיוכל לתת תפוקה אמיתית בפלייאוף.

שמו של ג'רמי פארגו עלה כבר לפני מספר שבועות, כשבירושלים התלבטו אם להביא מחליף במקומו של שלווין מאק. גם האפשרות להחזיר את קרטיס ג'רלס לקדנציה שנייה הייתה על הפרק, אך ספק אם הוא יכול להתאים לפילוסופיית המשחק של עודד קטש. פארגו אמנם בגיל מתקדם (34), אבל רשם עונה מוצלחת במיוחד במדי סנטה קרוז, קבוצת הפיתוח של גולדן סטייט, עם 17.2 נקודות ו-6 אסיסטים למשחק. גם כשהוקפץ לשלושה משחקים במדי הווריירס, הוא הפתיע עם 8.3 נק' ו-2.6 אס' בפחות מ-15 דקות למשחק.