עירוני נס ציונה: "יש בסגל הזה הרבה יתרונות שלא היו קודם"

הכתומים ערכו מסע"ת לקראת חידוש העונה. טל דן: "הבידוד הוא תנאי הכרחי"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  03.06.20 - 11:25
תחילת כתבה

שבועיים וחצי לפני חזרתה של ליגת העל בכדורסל, הקבוצות מתחילות לערוך מסיבות עיתונאים בהן המאמנים והקפטנים מדברים על הפגרה הארוכה וההכנות לחידוש המשחקים. הבוקר (רביעי) קיימה עירוני נס ציונה מסיבת עיתונאים וירטואלית, בהשתתפות היו"ר יניב מזרחי, המאמן נדב זילברשטיין והקפטן טל דן.

"אנחנו מאוד שמחים ומתרגשים לחזור להתאמן ולשחק, מאוד התגעגענו לזה וחיכינו שזה יקרה", אמר זילברשטיין. "הבאנו שלושה זרים חדשים ומאוד מוכשרים. שבועיים וחצי-שלושה של אימונים זה לא אידיאלי, אבל נעשה את המקסימום. החבר'ה מאוד מחויבים ורוצים לשחק כבר יחד כקבוצה. אני רוצה להודות לקורי (פישר), ג'ף (וויטי) ובטח לדקוואן (קוק), שהיה איתנו שלוש שנים והפך לחלק מאיתנו, גם בעיר וגם במועדון. אין ספק שדקוואן היה עוגן משמעותי עבורנו, אבל לכולנו יש תחליף. יש לנו עכשיו שחקנים שונים ממה שהיו לנו לפני כן, עשינו דברים יפים עם הסגל הקודם, אבל אני חושב שהקבוצה הזו יכולה להגיע למקומות מאוד גבוהים. יש לנו פחות ניסיון, אבל יש בסגל הזה הרבה יתרונות שלא היו קודם".

על לינדל וויגינטון אמר המאמן: "בסיטואציה שאנחנו נמצאים בה, צריך לקחת קצת הימורים וסיכונים. ממה שאני ראיתי ומהשיחות שקיימתי עם לינדל, הוא אמנם שחקן צעיר, אבל מאוד בוגר ואינטליגנט. אני בטוח שהוא יצליח לעשות את ההתאמות לכדורסל בארץ מהר מאוד, יש לו את היכולות לעשות את זה. אם ההחלטה הייתה לגבי עונה שלמה, לא היה בכלל היסוס כי יש את הזמן והיכולת ללמד. פה הדברים יצטרכו לקרות מהר יותר, אבל אני מאוד מאמין בו".

בהמשך הוא פירט קצת על ההבדלים בסגל החדש לעומת הישן: "בפן המקצועי, יש פה שני דברים משמעותיים מאוד לטעמי מבחינת השוני: הקבוצה הנוכחית יותר אתלטית ועם רגליים יותר טובות; כמו כן, יש לנו יכולת יצירה גדולה יותר בקו האחורי. גם רייבונטה (רייס) וגם לינדל (וויגינטון) יכולים לשים את הכדור על הרצפה וזה מוסיף לנו מימד של יצירה שלא היה קודם".

גם טל דן דיבר במסע"ת והתייחס להלך הרוח לקראת חזרת העונה: "אנחנו מאוד מתרגשים אחרי חודשיים וחצי בבית. זה מאוד כיף להתאמן, לרוץ ולהזיע, זה מאוד היה חסר לנו בתקופה הזו. יש קושי מסוים לחזור לכושר, אבל בסך הכל זה מאוד כיף ואנחנו מתרגשים לעשות את זה. הבידוד? כמובן שזה לא פשוט, אבל זה תנאי הכרחי לחזרת הקבוצות והליגה. זה קשור גם לפרנסה שלנו. זה לא פשוט, אבל זה מה שצריך לעשות כדי להחזיר את הליגה. אנחנו בין המדינות היחידות באירופה שהצליחו לעשות את זה. מאוד רצינו ומאוד התגעגענו, אז כמובן שנעמוד בהכל. זה לא משתמע לשתי פנים".

על המכתב ששלח ארגון שחקני היורוליג אמר הפורוורד: "הם לא קשורים אלינו, אנחנו לא חתומים שם חוץ מאולי ארבעה-חמישה שחקנים בליגה. הפרנסה שלהם מובטחת ואולי הם מעדיפים לשבת בבית. ארגון השחקנים הישראלי ישב עם יושבי הראש והמנהלת, הסכמנו לקצץ ואני לא מבין מאיפה מגיעות התלונות האלו בכלל. חשש בריאותי? יש חשש מסוים כמובן, זה לא המצב האידיאלי כמובן, אבל יש פה צוות מקצועי ומאמן כושר ברמה הכי גבוהה שיש שנתן לנו תוכנית גם בזמן הקורונה. זה המצב ואנחנו מקווים שיהיה בסדר".