"יש הרגשה של עונה חדשה": התרגשות בחולון

חידוש העונה מתקרב. הרוש: צריך להכניס את הזרים לעניינים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  03.06.20 - 18:26
תחילת כתבה

כמו כל קבוצות הליגה, הפועל חולון ערכה הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים וירטואלית דרך אפליקציית הזום לקראת חידוש העונה ולאחר פתיחת האימונים הרשמיים. את הקבוצה ייצגו היו"ר איתן לנציאנו, המנכ"ל רועי דבורה, הקפטן שלומי הרוש, המאמן הזמני החדש, עמית שרף, שיעמוד על הקווים לאור העובדה שסטפאנוס דדאס לא אמור לחזור והדובר גדי רבינוביץ'.
.
"אני מתרגש מאוד להיות פה, זה כבוד גדול", אמר שרף, שפתח את העונה הנוכחית כעוזר המאמן השני - וכעת מוצא את עצמו בראש המערכת המקצועית. "היום כבר התאמנו בסגל מלא, עם כל הזרים, ויש לנו בסיס מאוד חזק של ישראלים ותיקים וטובים. אנחנו מחכים למשחק הראשון והמאוד חשוב שלנו נגד באר שבע. אני מרגיש שכל המועדון מאחורי. זה אתגר מאוד גדול בשבילי".

"התחלנו את האימונים לפני יומיים, אבל יש הרגשה של עונה חדשה", אמר הרוש. "אנחנו הישראלים נשארנו, אבל ארבעת הזרים שלנו חדשים ואנחנו צריכים להכניס אותם מהר לעניינים. מהבחינה הזו, ההתרגשות מאוד גדולה. חשוב לנו לשמור על הבריאות וההישגיות ולמצוא את האיזון הנכון בין שניהם".

על תקופת האימונים הקצרה אמר הרוש: "ברור שיש חשש מפציעות, זה קיים בכל עונה, ובמיוחד עם הזמן הקצוב שיש לנו עכשיו. יש לנו שבועיים וחצי להיכנס לכושר טוב כדי להגיע למשחק החשוב על המקום בבית העליון. יש פה חשש, אבל אנחנו שחקני כדורסל וזה חלק מהספורט, נצטרך לשמור על עצמנו בעזרת הצוות שיש לנו שיודע לעשות את זה".

חולון, כידוע, היתה אחת המתנגדות המרכזיות לחידוש העונה, אבל כעת, מתרגלת למציאות החדשה. "זה נכון שהתנגדנו לפתיחת העונה מהסיבות שלנו, אבל כשאני מגיע לאימונים יש לי התרגשות מחודשת", אמר איתן לנציאנו. "אנחנו מקווים שנעמוד ביעדים שלנו ונגיע לפיינל פור. למרות שחלק גדול מהזרים לא חזר, כולל כמה מהשחקנים הבכירים ביותר, אני מאחל ליגה מהנה, עם כמה שפחות פציעות והרבה הישגים".

ומה לגבי דדאס? "כל מה שקורה עם המאמן, הוא בתיאום מלא איתנו", הוסיף לנציאנו. "הסיבות שלו מוצדקות, כרגע הוא לא יכול להגיע וכל החלטה שלו היא באישור שלנו. כולנו סומכים על עמית והעוזר החדש שלו, גוני יזרעאלי, ואנחנו בטוחים שהם יעמדו במטרות".

המנכ"ל רועי דבורה דיבר על אילוצי האולם של הקבוצה, ששוריין לטובת תערוכה בתאריכים בהם הליגה תחזור: "פנינו להנהלת ההיכל, ואיתן גם העביר פנייה לראש העיר, בעקבות עזרה שהעניקו עיריות אחרות לקבוצות. השימוש שלנו באולם בחודש יוני יעשה ללא עלות וזה ראוי לציון. הגשנו בקשה למנהלת הליגה לשנות את סדר המשחקים בבית העליון, אם נהיה שם, כדי שנוכל לארח את שלושת המשחקים הראשונים. ברבע הגמר לא יהיה לנו אולם ביתי, כך שכרגע קצת מוקדם לקבוע איפה נשחק. יכול להיות שזה יהיה אולם בחולון, זיסמן או אולם אחר".