"אם אני לא יכול להיות אני, אז מה הטעם להישאר פה?"

בלעדי. רגע אחרי שהודיע לי-ם על עזיבתו לארה"ב, ג'ייקובן בראון סיפר מדוע בשיחה עם ערוץ הספורט: "הילדים שלי זעקו לעזרה, אני איש משפחה. השמועות לגביי הן לא נכונות"

רועי כהן
רועי כהן  04.06.20 - 14:00
תחילת כתבה

לא כך רצה ג׳ייקובן בראון לסיים את העונה הטובה ביותר בקריירה שלו. עד פרוץ משבר הקורונה, הוא הוביל את הפועל ירושלים לזכייה שנייה ברציפות בגביע המדינה, לדרך הבטוחה לארח את הפיינל פור של ליגת האלופות, ונתן אקורד סיום מתוק במיוחד עבור האוהדים האדומים, עם ניצחון על מכבי ת״א במשחק הנעילה של הליגה, לפני היציאה לפגרה הכפויה. אמש (רביעי) הוא הגיע לנתב״ג והמריא חזרה הביתה, אחרי שהגעגועים למשפחה הכריעו.

״הילדים שלי זעקו לעזרה, ומי טוב יותר מאבא שלהם כדי לבוא ולהיות שם בשבילם״, אמר בראון בראיון בלעדי לערוץ הספורט רגע לפני שהמריא, ״אתם מכירים אותי, אני איש משפחה וכל הדאגה שלי היא רק לוודא שכולם יהיו שמחים ומרוצים, אבל אם אני לא שמח, אז כלום לא שווה את זה. אם אני לא יכול להיות ג׳ייקובן בראון, אז מה הטעם? אני מסוג האנשים שמשפיעים על החברים לקבוצה, על המאמן, על כולם, ולכן ברגע שהבנתי שאני לא מי שהם צריכים שאהיה, הבנתי שאני צריך לחזור הביתה״.

אז אין קשר בכלל למצב עם הקורונה והתנאים בזמן המשחקים?
״כל השמועות שאתם אולי שומעים, זה לא נכון. זה הכל בשביל המשפחה. הקורונה לא מפחידה אותי בכלל ולא שום דבר אחר, הדאגה שלי היא אך ורק למשפחה שלי״.

עד כמה כל מה שקורה עכשיו בארה״ב היה חלק מההחלטה שלך לעזוב?
״כמובן שהיה לזה חלק. הילדים שלי זקוקים לביטחון ולרוגע בתקופה הזאת, אמנם יש להם את האימהות שלהם אבל יש דברים שרק אבא יכול לתת. ניסיתי למצוא סיבות להישאר, עשיתי הרבה שיחות עם המאמן ועם גיא הראל, אבל כשההרגשה לא שם - אז היא לא שם. חשבתי על זה הרבה, התייעצתי עם ההורים שלי כי הייתי צריך הכוונה. הם אמרו לי שאם הילדים בוכים שהם רוצים את אבא, ואתה אומר שאתה אב גאה, אז אתה צריך ליישם ולחיות לפי זה״.

כבר יש לך מחליף, ג׳רמי פארגו, דעתך עליו ועל מידת ההתאמה שלו לקבוצה שאתה מכיר כל כך טוב?
״הרבה יהיה תלוי בהלך הרוח שלו. אם הוא יבוא להיות המניאק, זה לא יחזיק מעמד. אם הוא יבוא ויחשוב וידאג קודם כל על החברים לקבוצה וישים אותם לפני - זה יהיה קל. לחבר׳ה שלנו יש חיבור מדהים על המגרש ובחדר ההלבשה, כולם תמכו בי בתקופה הזאת, ואם הוא יידע להיכנס לסיטואציה בצורה הנכונה זה יכול לעבוד״.

לא יצבוט לך קצת לעקוב מהצד?
"אני מניח שכן. כולם שם אחים שלי, הם מבינים את המצב וכולם אמרו שאם הם היו בנעליים שלי הם היו עושים את אותו הדבר בדיוק. הפועל ירושלים זה ארגון מדהים, גיא וחומסקי, ודיוויד (בסן, מנהל הקבוצה - ר.כ) - אולי מהצד אנשים יכולים לראות אותם באור שלילי, אבל מגיעה להם הרבה הערכה וכבוד על זה שהם הבינו אותי. הקבוצה הזאת היתה המשפחה שלי כשהייתי רחוק מהמשפחה האמיתית שלי״.

אנחנו נראה את ג׳ייקובן בראון חוזר בעונה הבאה?
״זה תלוי בגיא ובחומסקי, אני לא יודע מה הם מתכננים. אני יודע שהם רוצים אותי, הם יודעים מה אני מביא לא רק בכדורסל אבל גם לחדר ההלבשה. הם אמרו לי בעבר שהם לא ראו חדר הלבשה כזה שמח כמו שהיה העונה. הם יודעים שרמת התשוקה שלי למשחק היא כמו רמת התשוקה שלי למשפחה. כשהם יבינו איך הם רוצים לבנות את הקבוצה, אני בטח אקבל מהם את הטלפון ואנחנו נגרום לזה לקרות״.