ג'ייק כהן: "בכיינים? בסה"כ רצינו לחזור לשחק בטוח"

פורוורד מכבי ת"א בראיון לאתר הרשמי של המועדון: "לא רצינו לבטל את הליגה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.06.20 - 16:38
תחילת כתבה

ג'ייק כהן עונה לביקורות: פורוורד מכבי תל אביב ספג לאחרונה לא מעט אש, כמו לא מעט מחבריו לקבוצה ולליגה, בשל השאלות שהציבו בפני מנהלת הליגה ומשרד הבריאות על סוגיית הבידוד. היום (חמישי), הוא התראיין לאתר הרשמי של מכבי - ושפך את טענותיו והסבריו, ביחס לכעס שעורר.

"אני רוצה לעשות את העבודה שלי ברמה הכי גבוהה", הסביר כהן. "לנצח, לזכות באליפויות. יהיה לי קשה לעבוד כשאין לי תשובות, ולכל אחד בשום מקצוע היה קשה לעבוד במצב כזה. כל מה שעשינו היה להעלות שאלות: האם הבריאות המנטלית שלנו תהיה אותו דבר? האם הנשים והילדים יוכלו לצאת? מה קורה אם מישהו נדבק?".

"אנשים לא אהבו את זה שדיברנו בטוויטר, ואני שמח שפרופ' גרוטו והמנכ"ל דיברו אותנו - אבל זה קרה רק אחרי כמה שבועות. והשאלה שלי היא, האם היו מדברים איתנו בלי שהיינו מעלים את הנושא? הייתי רוצה שיהיה מידע יותר פתוח בין השחקנים לבין המנהלת, וכשאני מדבר איתם אני מעודד - הם מבינים את זה כמוני".

בהמשך, הוא התייחס גם לטענות שמדובר רק בשחקני מכבי ת"א: "לא רק אנחנו העלינו את הביקורות האלה - גם ג'ייקובן בראון, טיישון תומאס, אלכס המילטון - כולם שואלים את השאלות שלנו על הבידוד. אנחנו אולי מקבלים את כל תשומת הלב, אבל ברור שהבעיות האלה נוגעות לכל האמריקאים בליגה. אם אתם רוצים לקרוא לזה בכיינות, זו זכותכם - אבל המטרה שלנו היא רק לטובת העניין".

"אחרי שהמכתב של ELPA (ארגון שחקני היורוליג, שקרא לעצור את הליגה בארץ) יצא, באו אלינו בטענות, כאילו אנחנו פועלים נגד הליגה. זה לא נכון. ככל שהליגה טובה, גם לי טוב", הוא המשיך. "אבל כל מה שרציתי היה שנחזור לשחק באופן בטוח, פיזית ומנטלית. אם אני לא יכול לעשות את זה, אני אעבוד כדי לשפר את זה. לא רק בשבילי, אלא בשביל כל הליגה. גם לשחקנים במכבי חיפה, או בנהריה, או בירושלים. לא ביקשתי לפגוע באף אחד, או לבטל את הליגה. הליגה חוזרת? נהדר. עכשיו בואו נעשה את זה בצורה בריאה, פיזית ומנטלית".