הערב: נס ציונה באילת, נהריה מול גלבוע

הסיבוב השני יושלם. הכתומים ירשמו ניצחון ראשון בדרום?

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  22.06.20 - 10:41
דן ובן שימול. חוזרים לפרקט (מנהלת הליגה)
דן ובן שימול. חוזרים לפרקט (מנהלת הליגה)
תחילת כתבה

אחרי שליגת ווינר חזרה לחיינו באופן רשמי, הערב (שני) יושלם הסיבוב השני כולו עם שני משחקים: עירוני נס ציונה המסקרנת תשחק באילת, בעוד עירוני נהריה תארח את גלבוע/גליל לדו-קרב צפוני.

הפועל אילת - עירוני נס ציונה (19:35)
כמו לא מעט קבוצות, גם זו של אריק אלפסי תיראה אחרת לחלוטין מכפי שנראתה לפני הקורונה. כל הזרים עזבו, ארבעה הגיעו במקומם, ואחד - שאנון שורטר - כבר הספיק לעזוב ובינתיים גם הוחתם מחליף. יהונתן שולדבראנד לא ישוב לחידוש העונה, ואת החלל שלו מילאו באילת עם בן קרטר ומירון רוינה. אילת, שחסרה את אבי בן שימול במשחקי ההכנה, התקשתה מאוד בהתקפה במשחקים הללו, ותקווה שעם שובו של הקפטן, יחד עם שחקנים התקפיים טובים כמו מילטון דויל ודבון סקוט, תוכל לפתוח ברגל ימין ותכוון לפלייאוף לפחות.

מנגד, הזר היחיד שהמשיך בנס ציונה הוא ג'יי.פי טוקוטו, שיחזור לאולם שבו כיכב בעונה שעברה. זר נוסף שהצטרף לנס ציונה במהלך הפגרה, רייבונטה רייס, שיחק גם כן באילת, עוד העונה. יחד איתם, ועם קמרון אוליבר שמסתמן כאחד הזרים האיכותיים ביותר שהגיעו לכאן במהלך השבועות האחרונים, ינסו הכתומים לעשות משהו שלא עשו מעולם: לרשום ניצחון באילת, שכן מאזנם עומד על 11 הפסדים ב-11 משחקים, כולל שניים בסדרת הפלייאוף בעונה שעברה. הקבוצה צפויה לחזור באוטובוס למרכז לאחר המשחק.

עירוני נהריה - גלבוע/גליל (20:00)
הנה קבוצה שכמעט ולא השתנתה במהלך הפגרה: נהריה החליפה בסך הכל זר אחד - ג'רל מקניל עזב ובמקומו הצטרף איבן אלמיידה, שבעין שרה כבר הגדירו אותו כשחקן שיכול להיות שובר שיוויון. אולי כבר הספקנו לשכוח, אבל נהריה הייתה במשבר לפני שהופסקה הליגה, כאשר ניצחונה האחרון היה ב... חצי גמר הגביע (!), לפני כמעט ארבעה חודשים וחצי. ניצחון על קבוצה שנחשבת ליריבה ישירה על המקום בפלייאוף ייתן לה רוח גבית לקראת משחקי הבית התחתון.

בגלבוע, מנגד, נראה הרבה מאוד פנים חדשות. רק זר אחד (מייקל יאנג) נשאר, ושלושה חדשים צורפו, כשהם יצטרכו להיכנס לנעליים הגדולות שהשאירו ג'מאר גאלי וג'סטין טילמן המצוינים. מי שנראה טוב במשחקי ההכנה הוא ג'ו תומאסון, שהחליף את אדגר סוסה. כמו כן, נזכה לראות הערב לראשונה לא פחות משמונה שחקני בית בסגל של ליאור ליובין, דבר שאין לו אח ורע בליגה הבכירה.

אחד השחקנים המסקרנים שהגיעו הקיץ לגלבוע הוא גלעד לוי, הסנטר בן ה-17 המתנשא לגובה של 2.17 מ', אלא שלאור מחלוקות בין גלבוע לקבוצתו הספרדית אסטודיאנטס, הוא לא נרשם לליגה ולכן לא אמור לשחק.