רק תנו לו לשחק: על ההחלטה של דני אבדיה

את ההחלטה לחזור אחרי פגרת הקורונה קיבל אבדיה בניגוד לדעת רוב הקרובים אליו. וגם: מה יותר מרתיע אותו מהפחד מפציעה והמאזן שינסה לתקן מול י-ם. מבט למה שעבר עליו

רועי כהן
רועי כהן  29.06.20 - 15:28
תחילת כתבה

רוב השחקנים מקבלים ימי חופש אחרי משחקים. בטח ובטח אחרי ניצחונות, כשלמאמן אין סיבה לתפוס קריזה ולתזז את השחקנים לאימון למחרת. אבל דני אבדיה הוא לא רוב השחקנים. יממה אחרי שכיכב מול חולון עם 18 נקודות ו-5 ריבאונדים ב-21 דקות ומכבי ת"א הביסה את חולון ב-38 הפרש הוא כבר "פינק" את עצמו עם אימון בוקר מפרך של שעתיים וחצי. יש לו משימה.

אוסף חוויות, סופר קלוריות
דקות אחדות אחרי סיום המשחק מול חולון, הנוטיפיקציות כבר קפצו בניידים של אנשי המדיה במכבי. דני עלה מולם בווטסאפ ושאל אם יש תמונות טובות. הוא לא רוצה את התמונות כדי להתרברב באינסטגרם, עבורו זה יותר עניין של מזכרות. אבדיה, כמו כולנו, מבין שנשארו לו עוד פחות מעשרה משחקים במדי מכבי ת"א והוא רוצה לאסוף כמה שיותר חוויות וזיכרונות. וכן, על הדרך לגרוף עוד כמה לייקים באינסטוש. ולא היו חסרים היילייטס שלו: הנה עוד ריחוף לדאנק, הנה עוד שלשה עם יד על הפרצוף, והנה מאזן מושלם של 5 מ-5 ל-2.

ככל שמועד הדראפט מתקדם, כך ההכנה של אבדיה יורדת לרזולוציה קטנה יותר. לאחרונה דני נכנס למשטר תזונתי קפדני שבו הוא מקבל תפריט מדוד לפי קלוריות וערכים תזונתיים, בדגש על מזונות שמנותבים ישירות לחיזוק מסת השריר. אבדיה אמר אחרי המשחק נגד אשדוד כי הוא לקח אישית את הנושא הפיזי, והיום אפשר כבר לראות שהמבנה של הגוף שלו הרבה יותר אתלטי. זה לא אותו נער צנום מלפני שנתיים.

החליט לשחק, למרות הכל
ההחלטה של אבדיה לשחק במסגרת חידוש הליגה הייתה שלו בלבד. אם תשאלו כל אדם במעטפת של דני, הוא היה מסביר שהסיכון גדול ברבה יותר מהתועלת. אם הייתה נערכת הצבעה בקרב פמלייתו של דני, התוצאה הייתה נגד חזרה לשחק. נכון, אבדיה הוא פרוספקט הלוטרי היחידי שמשחק ויכול להעלות את מנייתו עוד יותר, אבל רק עצם המחשבה על פציעה קשה, שיכולה לשבש את כל התוכניות, יכולה לגרום למקורביו זיעה קרה. הם אפילו לא רוצים לחשוב על זה. דני ואנשיו ניהלו שיחות רבות על נושא החזרה, ולבסוף ההחלטה הייתה שלו: "אני רוצה לשחק".

למרות ההחלטה הזאת, יש דבר אחד שמקשה על דני יותר מכל: לא הציפיות, לא הפחד מפציעה, לא הבאזז התקשורתי - אלא הבידוד. "כשאומרים לילד בן 19 שמעכשיו זה רק בית - אימון - בית - משחק, ועוד בקיץ האחרון שיש לו לבלות עם החברים, זה לא דבר קל", אומרים בסביבתו. אבל כמו על המגרש, גם כאן דני מפגין בגרות יוצאת דופן, ואביו זופי מיטיב לתאר את התהליך שהוא עבר כשהוא מספר למקורביו שדני היום, בגיל 19, משחק ומתנהל כמו שזופי היה בן 32.

סינדרום ירושלים
הערב (21:00, SPORT5) מחכה לאבדיה ולמכבי אתגר ממשי ראשון מאז החזרה: הפועל ירושלים. בארבעת המשחקים נגד ירושלים העונה, אבדיה קלע 4 נק' בממוצע בלבד, דבר שיכול להעיד על ההכנה ההגנתית הטובה של עודד קטש נגדו, ואולי גם על המאצ' אפ הפחות נוח של אבדיה נגד ירושלים. אבל הקבוצה שתגיע להיכל היא לא אותה קבוצה שניצחה את מכבי ב-3 מתוך ארבעת המפגשים, ותהיו בטוחים שגם דני הוא כבר לא אותו שחקן. הוא טוב יותר, מנוסה יותר, בטוח יותר ובעיקר - בוגר יותר.