מסתמן: הקבוצות יפוצו ב-20 מיליון שקל

80 מיליון ש"ח יועברו למועדונים כרשת ביטחון לעונה הבאה

תומר לוי
תומר לוי  29.06.20 - 18:40
תחילת כתבה

נציגי מנהלת ליגת העל בכדורסל וכן נציגי מנהלת הליגות בכדורגל קיימו היום (שני) פגישה עם נציגי משרד האוצר על מנת להעלות את נושא הסיוע מהמדינה עקב משבר הקורונה. הנוכחים יצאו מהפגישה פסימיים מאוד, ובסיומה אמרו לנציגי האוצר כי אם לא תתקבל תשובה בתוך פרק זמן של שבוע - המנהלות לא יוכלו לפתוח את העונה הבאה. עם זאת, בישיבת המנהלת שנערכה מאוחר יותר, היו"ר ארז כלפון אמר כי הוא מאמין שהאוצר יעביר למועדונים 20 מיליון שקלים כפיצוי על עונת 2019/20 ו-80 מיליון ש"ח נוספים כרשת ביטחון לעונה הבאה.

על מנת לאפשר לקבוצות למכור מנויים כבר בתחילת החודש הבא, הקבוצות יחכו לכסף מהאוצר עד ה-9 ביולי. אם הסכום יגיע למועדונים, הבקרה התקציבית תאפשר להם להשתמש בו כערבות לקראת פתיחת העונה הבאה, מה שיקל עליהם מאוד. ואז, אם גם בעונה הבאה לא תתאפשר כניסת קהל למגרשים, האוהדים יפוצו בכסף שהגיע ממשרד האוצר.

בפגישה מול האוצר הציגו אנשי המנהלות שורה ארוכה של בעיות כלכליות שמציבות את פתיחת העונה הבאה בספק גדול, והסבירו כי אם לא תהיה רשת ביטחון מהאוצר - קבוצות הכדורגל והכדורסל לא יוכלו להחתים שחקנים, לבנות את הקבוצות ולפתוח את העונה. הנוכחים הסבירו לאוצר כי במדינות כמו גרמניה וצרפת קבוצות קיבלו רשת ביטחון שמאפשרת להם להתקדם.

יתרה מכך, באוצר הופתעו לשמוע כי קבוצות הכדורסל עדיין לא קיבלו את הסכום שהובטח לכל מעסיק שהחזיר עובדים מחל"ת - 7,500 ש"ח בעבור כל עובד שחזר. בנוסף, כל עסק שמגלגל מחזור של עד 20 מיליון שקלים היה אמור לקבל פיצוי מהמדינה בגובה 400 אלף שקלים - אך אף קבוצה עדיין לא קיבלה את הפיצוי. נציגי האוצר הפתיעו את נציגי הכדורסל והכדורגל כשהמליצו לקבוצות פשוט לקחת הלוואות, אמירה שהוציאה את האוח מהמפרשים של הנוכחים.

בתום הפגישה, שוחחו נציגי הכדורסל והכדורגל על האפשרות לארגן הפגנת ענק בהשתתפות כדורסלנים, כדורגלנים ואוהדים, על מנת שהאוצר יתעשת וייתן את חלקו כדי שהעונה הבאה תוכל להיפתח כמתוכנן. יש לציין כי הפגישה היום התקיימה בלחץ של שר הספורט חילי טרופר, והיא נקבעה רק אתמול, דבר שתרם לתחושת הפסימיות של הנוכחים בנוגע למידת הנכונות של האוצר לסייע לקבוצות.