בלאגן בנס ציונה: "שפת הגוף לא טובה"

זילברשטיין נגד השחקנים. טל דן ביקש לא להיות הקפטן

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.06.20 - 10:03
תחילת כתבה

מאז חידוש העונה, משהו לא טוב עובר על עירוני נס ציונה - אתמול (שני) היא ספגה הפסד שני ברציפות, 94:79 למכבי חיפה, תוך שהיא מציגה מחצית שניה איומה בה הפסידה 52:26. וגם מתחת לפני השטח, העניינים לא רגועים.

טל דן, הסמל הגדול והקפטן של הקבוצה, ביקש שלא לשמש יותר כקפטן. לאחרונה יש מתיחות בינו לבין המאמן נדב זילברשטיין, שבאה לידי ביטוי בכך שבין היתר, הוא נטש את אחד האימונים על דעת עצמו. לאחר שיחה שקיים דן עם הצוות המקצועי, הוא החליט שהוא לא רוצה להיות הקפטן של הקבוצה - ובשל כך מי שתפס את מקומו כראש הקבוצה בטפסי המשחק הוא רביב פיטשון.

דן, שחתם הקיץ על חוזה חדש לאחר שהציג את עונת השיא בקריירה ב-2018/19, מקבל העונה פחות דקות, ובהתאם גם קולע פחות ומוריד פחות כדורים חוזרים. דווקא בהפסד מול חיפה, הוא היה לא רע עם 14 נקודות ו-7 ריבאונדים.

עם זאת, הבעיה של נס ציונה נראית כרגע קצת יותר עמוקה משחקן כזה או אחר. הקבוצה לא מתפקדת טוב מאז חידוש העונה, ונדב זילברשטיין ביקר בחריפות את השחקנים שלו: "אסור להיראות כמו שנראינו בחצי השני - שפת גוף לא טובה, אנשים עסוקים בדברים שהם לא צריכים להתעסק. כנראה שאנחנו צריכים להתנהל קצת אחרת - ומי שמבין מבין".

המאמן המשיך בטון הביקורתי: "אנשים פה מקבלים כסף לשחק כדורסל והם צריכים לשים הכל על המגרש בכל אימון, כל משחק ובכל דקה וזה לא משנה באיזה שלב זה בעונה. ספורטאי שיש לו גאווה, כבוד ורצון להוכיח ולשחק בקבוצה מנצחת, צריך לדעת לשנות את הלך הרוח ולהתעשת".

כבר ביום רביעי לנס ציונה יש משחק נוסף, נגד הפועל ת"א והיא תגיע בידיעה שהפסד ירחיק אותה ממקומות 5-8. "יש לנו 48 שעות למשחק מול הפועל ת"א, נתקן ונעשה כל מה שאנחנו יכולים שזה לא יקרה לנו שוב", סיכם זילברשטיין, "אבל גם השחקנים חייבים להבין שהם צריכים לקחת אחריות על זה. אי אפשר להופיע ככה, לא עם שפת גוף כזו. יש קבוצה טובה, מוכשרת ועמוקה שיכולה לעשות דברים יפים, היא רק צריכה להעלות את רמת המחויבות שלה".