פארגו: "אתראיין אחרי שנזכה באליפות"

רכז י-ם רגוע למרות ההפסד. קטש: "מכבי הענישה אותנו"

רועי כהן
רועי כהן  30.06.20 - 10:34
תחילת כתבה

חצי עבודה. בהפועל ירושלים יצאו מעודדים מההופעה אמש (שני) במשחק נגד מכבי ת"א מצד אחד, ומאוכזבים מעצם ההפסד עצמו. מעודדים כי לאורך רוב המשחק האדומים הפגינו עליונות בהרבה תחומים, מאוכזבים כי לא ידעו לדרוך על דוושת הגז ברגע הסיום ונכנעו לאגרסיביות של הצהובים במחצית השנייה.

"הרבה דקות שיחקנו נכון למרות אחוזי קליעה לא טובים", ניתח המאמן עודד קטש, "במחצית הראשונה עשינו עבודה מצוינת בירידה להגנה ובסגירה לריבאונד, אלו דברים שידענו שהם הכרחיים כדי לנצח את מכבי. במחצית השנייה לא שיחקנו את הכדורסל השוטף שלנו, נכנענו לאגרסיביות שלהם. חלק מזה זה גם עייפות של שחקנים וחלק מזה זה עוד כימיה שצריך לבנות והיא תגיע, בעיקר עם עמנואל טרי וג'רמי פארגו".

עידן זלמנסון, שנתן הופעה לא רעה עם 10 נקודות ו-7 ריבאונדים ב-18 דקות הוסיף: "הורדנו הילוך באינטנסיביות ומכבי מספיק איכותיים כדי לנצל את זה. אני מרגיש טוב, היו לי כמה פשלות הגנתיות של ריכוז ולדעת לאיזה אזורים לדחוף את השחקן שלי, אני אלמד מזה למשחק הבא. קשה לנו בלי האוהדים שלנו אבל לצערי קצת התחלנו להתרגל. אני מקווה מאוד שבקרוב נחזור לשחק עם קהל אדום שדוחף אותנו תמיד".

הוא חזר. רגשות מעורבים היו גם לגבי הופעת הבכורה של ג'רמי פארגו. מצד אחד, משחק סולידי של 13 נק׳ ו-4 אסיסטים ב-21 דקות, מצד שני, שימו לב איזו השפעה היתה לכך על תמיר בלאט: 3 נק׳ בלבד ו-6 אס׳ ב-23 דקות. הקבוצה הייתה במינוס 18 כשהוא על המגרש, וזאת לעומת ההופעות המצוינות שלו בצמד המשחקים נגד מכבי ראשל"צ. יש מי שחושש בירושלים שהדומיננטיות של פארגו תפגע בבלאט, ובקבוצה מקווים למצוא את האיזון בין השניים במשחקים הקרובים.

"יחסית להופעה ראשונה היו לפארגו דקות מצוינות", אמר קטש, "יש עוד כמה דברים שאנחנו עדיין לא מספיק מתואמים איתו כי אי אפשר להספיק הכל בזמן כל כך קצר. יש לנו הרבה תיקונים התקפיים לעשות בלי קשר לפארגו. יצאנו מהקצב כי יצאנו מהקבוצתיות, הגבוהים שלנו היו יכולים לעשות עבודה יותר טובה בריבאונד. בחירת הזריקות לא הייתה טובה מספיק במחצית השנייה ומכבי הענישה אותנו". זלמנסון סיכם: "פארגו היה מצוין, הוא עזר לנו המון ואני חושב שעם הזמן נראה ממנו דברים יותר טובים, אני מאוד נהנה לשחק איתו".

ופארגו עצמו? כשביקשנו ממנו כמה מילים על הבכורה אמר: "מה פתאום, מה פתאום. תראיין אותי אחרי שנזכה באליפות".