דני 2.0: אבדיה משתלט על ההתקפה של מכבי תל אביב

קולע יותר, אגרסיבי יותר, מדויק יותר. הכישרון הצעיר של הצהובים חזר מפגרת הקורונה בגרסה משודרגת והמספרים מעידים על כך. וגם: באיזה אלמנט עדיין יש לו מקום לשיפור?

רועי כהן
רועי כהן  02.07.20 - 15:27
תחילת כתבה

במשחק NBA2K ישנו פיצ׳ר נחמד שנקרא ״טייקאובר״: כשהשחקן שלך עושה סדרת פעולות חיוביות, לחיצה על כפתור יוצרת מצב ״השתלטות״ שבו כל הפרמטרים שלו קופצים באופן זמני והוא למעשה יכול לעשות כמעט הכל באופן מושלם. כך, פחות או יותר, נראה דני אבדיה בגרסת החזרה מהקורונה, כשהוא במצב ״טייקאובר״ תמידי. אחרי הכל, דני מכיר היטב את משחק ה-2K, והוא אפילו חלק מקבוצת הגיימינג של מכבי.

סטטיסטית, אבדיה של לפני ואחרי הוא כמעט לא אותו שחקן. הוא חווה קפיצה משמעותית ברוב הפרמטרים, ושימו לב במיוחד מה קורה לו אי שם מעבר לקשת: יותר זריקות (5 לעומת 3.5) ואחוזים הרבה יותר גבוהים (כמעט 50% לעומת 37%). דני מפגין גם יותר אגרסיביות: הוא הולך יותר לקו וקולע יותר טוב משם (73.6% לעומת 55). את כל זה הוא עושה בדקת משחק פחות - 25.3 דקות לעומת 26.4.

נתון נוסף שמעיד על קור הרוח שאבדיה רוכש לעצמו עם הזמן הוא היכולת לקלוע כשהוא פנוי לגמרי. לפני הפגרה, דני לקח 2.1 זריקות כאלה למשחק וקלע אותן בקצת יותר מ-42%. בשלושת המשחקים האחרונים הוא טיפס ל-2.7 זריקות אבל מדייק ב-62.5% לא רעים בכלל. עם זאת, הוא זורק מעט פחות תחת שמירה, ומדייק בכ-3% פחות מאשר לפני הפגרה.

ואמנם, לדני יש כמובן עדיין אלמנטים שהוא יכול להשתפר בהם. הבולט שבהם הוא השימוש ביד שמאל החלשה. מתוך 52 הנקודות שקלע עד כה, 17 סלים במצטבר - אף אחת מהן לא היתה ביד שמאל. בנוסף, דני מעדיף באופן קבוע לחדור דרך צד ימין, מטבע הדברים כדי לסיים ביד ימין, מה שיכול להפוך את השמירה של היריב לקלה יחסית, אם הוא ישכיל לסגור לו את נתיב הכניסה הימני. כדי להיות קטלני באמת בחדירות, דני חייב לשפר ולסגל לעצמו את הסיומת ביד שמאל ולהוסיף את האלמנט הזה לארסנל הקיים.