ווילבקין פגע עם בקבוק ביד של אוהד ראשל"צ

כוכב מכבי ת"א השתולל ושבר שתי תמונות בבית מכבי. האנטר צייץ נגד השיפוט: "קשה לשחק 5 נגד 8"

רועי כהן
רועי כהן  02.07.20 - 23:47
תחילת כתבה

מכבי תל אביב ספגה הערב (חמישי) את הפסדה השלישי בלבד לעונת 2019/20, והראשון מאז חידוש המשחקים אחרי פגרת הקורונה. מי שהנחילה לה את ההפסד הזה הייתה מכבי ראשון לציון, עם 90:92 דרמטי בבית מכבי, כאשר סקוטי ווילבקין החטיא שלשה מכריעה עם הבאזר.

מעבר להפסד, בסיום המשחק נרשמה תקרית מכוערת בין ווילבקין לאוהדים הכתומים המקומיים. כמה מהם חיכו לשחקנים כדי להודות להם על המשחק, ובשלב מסוים נועם דוברת יצא מחדרי ההלבשה והם שרו שירים לכבודו. בנקודה הזאת, הכוכב של מכבי ת"א יצא מחדר ההלבשה והטיח בקבוק מים בידו של אחד האוהדים, לטענתו. עוד קודם לכן, הוא הסתובב במסדרונות חדר ההלבשה ושבר שתי תמונות שהיו תלויות על הקיר. אנשי המשק של האולם נאלצו להוריד את התמונות.

כמו כן, ביקורת נרשמה מהצד המפסיד כלפי צוות השופטים. אות'לו האנטר צייץ בעמוד הטוויטר שלו את הדברים הבאים: "אנחנו נקבל הפסדים מדי פעם, אבל לעזאזל, לשחק חמישה מול שמונה זה משוגע. משחק טוב ראשל"צ".

יאניס ספרופולוס ביקר את היכולת ההגנתית של שחקניו: "כשאתה משחק בצורה כזאת, אני חושב שאתה לא צריך להגיע למצב של זריקה האחרונה. אתה צריך לשחק הגנה טובה יותר מההתחלה, ולא לאפשר ליריבה לקלוע 57 נקודות בחצי אחד, ולא לאפשר 21 נקודות מריבאונד התקפה".

המאמן המנצח, גיא גודס, סיכם: "זה היה ניצחון של אופי, ניצחון של רצון, למרות שהובלנו כל המשחק. היו לנו הרבה דקות קשות ומתישות עם הרבה איבודים, מכבי באיזהשהו שלב הרימה את הפיזיות, היה לנו קצת קשה. אבל לשמחתי בחצי הראשון ניצחנו ב-12, ובחצי השני הפסדנו ב-10, אז זו התוצאה הסופית. בזריקה האחרונה של סקוטי עצמתי את העיניים, הייתה קשת מאד גדולה. היה קשה, אנשים היו עייפים, עשינו הרבה טעויות. הייתה הרבה הקרבה, וזה ניצחון של מורל, לא יותר מזה".

דיאנג'לו האריסון, שקלע את הנקודות האחרונות שהובילו לניצחון הכתום, נשאל מה עבר עליו בראש במהלך זריקות העונשין: "לקלוע. מכבי שיחקה טוב, היה משחק קשוח ופיזי, אבל היה לנו לב. היה חשש? ברור, הם מכבי ת"א, הקרדיט להם. ידענו שהם יעשו ריצה, אבל היינו שם. היו לנו איבודי כדור מטורפים, בערך חמישה, אבל ניצחנו אז זה מה שחשוב. אני מוכן ללכת לקבל קצת שעות שינה. נלחמנו, כמו שהמאמן הדריך אותנו לפני המשחק, אנחנו במקום השלישי מסיבה מסוימת. לא סתם אנחנו שם".