נתפס על חם: צפו בסקוטי ווילבקין מתעמת עם אוהד

צילומי האבטחה תיעדו את כוכב מכבי ת"א משתולל בתום ההפסד לראשל"צ. בקבוצה הודו: "ההתעסקות בשיפוט עלתה לנו במשחק". ספרופולוס התלהב מנועם דברת: "השתפר המון"

רועי כהן
רועי כהן  03.07.20 - 07:15
תחילת כתבה

הרוחות במכבי תל אביב סערו אחרי ההפסד אמש (חמישי) למכבי ראשון לציון ובמהלך הלילה ניסו להרגיע את סקוטי ווילבקין, שאחרי המשחק התעמת עם כמה מאוהדי ראשל״צ. סרטון האבטחה ממגרש החניה מראה את ווילבקין הולך לכיוון אוטובוס הקבוצה, ולפתע פותח בריצה לעבר האוהדים, ששהו במפלס העליון של החניון, וזורק בקבוק מים לעברם.

אחד האוהדים טען שהבקבוק פגע בידו וגרם לו לחבלה למרות שנזרק ממרחק, והוא אף שוקל להגיש תלונה במשטרה. עוד במהלך המשחק, ווילבקין לא היה שקט ומחה בהפגנתיות נגד כמה משריקות השופטים. במכבי ת"א הגיבו: "במכבי מתנגדים להתנהגות אלימה באשר היא ומכל סוג. הנושא יטופל במסגרת המועדון".

תובע האיגוד, עו"ד טל אור, צפה בסרטון ויבקש ממכבי התייחסות של ווילבקין לפני שיחליטו אם להעמידו לדין. בעבר, אגב, היו תקדימים שלפיהם התובע החליט להעמיד לדין על סמך פרסומים בתקשורת.

בסיום המשחק, אנג׳לו קלויארו הודה כי ההתעסקות בשיפוט אולי עלתה לקבוצה במשחק: ״דאגנו יותר מדי מהחלטות השופט ונתנו ליותר מדי דברים חיצוניים להשפיע עלינו. גם במשחק נגד ירושלים היתה לנו מחצית ראשונה הגנתית לא טובה אבל הפעם לא הצלחנו לחזור מהבור שחפרנו לעצמנו. התחושה היא של קדם העונה אבל הגישה צריכה להיות אחרת, כי זה הרבה יותר חשוב״.

גם מאמן מכבי ת"א יאניס ספרופולוס דיבר על הבעיה המנטלית כאחד הגורמים להפסד: ״יכול להיות שזה מה שהוביל להפסד. כשאתה בא לא מוכן מבחינה נפשית אז כל דבר קטן מטריד אותך. לא באנו מוכנים מנטלית למשחק קשה. התחלנו את המשחק מאוד לא מרוכזים, במחצית השנייה חזרנו אבל הפסדנו המהלך האחרון. נצטרך ללמוד מההפסד הזה״.

ספרופולוס החמיא להופעה של נועם דוברת, שהציג משחק מרשים של תשע נקודות (100% ל-2) וחמישה אסיסטים: ״הוא השתפר המון מאז שראיתי אותו בפעם הראשונה, ראשון נותנת לו הרבה דקות וחופש לשחק וזה מוצא חן בעיני״.