גודס: "עצמתי עיניים בזריקה של ווילבקין"

מאמן ראשל"צ ניצח את מכבי ת"א. וגם: על השיפור של דוברת

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  03.07.20 - 08:58
תחילת כתבה

חמש פעמים פגשה העונה מכבי ראשון לציון את מכבי תל אביב או הפועל ירושלים - וחמש פעמים הפסידה. אתמול (חמישי) היא סוף סוף הצליחה לרשום ניצחון על אחת משתי מוליכות הטבלה, אותן תפגוש ככל הנראה בפיינל פור: 90:92 דרמטי על מכבי ת"א, שנותן לה לא מעט ביטחון לקראת המשך הדרך.

"זה ניצחון שנותן לנו דחיפה ומעלה את המורל, אבל לא יותר מזה כי זה לא מזיז אותנו לשום כיוון", הבהיר גיא גודס בסיום. "היה לנו לא מעט מזל בסוף. חייב להודות שלא הסתכלתי על הזריקה האחרונה של סקוטי ווילבקין, סגרתי את העיניים כדי לא לראות אם זה נכנס".

הניצחון הזה אפילו יותר מרשים לאור העובדה שהוא הושג ללא אלכס המילטון, אחד השחקנים הטובים ביותר של ראשל"צ העונה, שלא היה בסגל בשל פציעה בכף רגלו. "זה בהחלט פגע בנו ברוטציה, בשלב מסוים כשמכבי לחצה עלינו, דרור כהן אמר לי 'כמה היינו צריכים את אלכס עכשיו'", סיפר גודס. "אבל זה מה שהיה ועם זה הלכנו למלחמה. אין ואקום בספורט, אם מישהו יוצא החוצה אז אחר נכנס. נמרוד טישמן, נועם דוברת ודיאנג'לו האריסון היו טובים בהובלת הכדור וכולם תרמו. זה בעיקר מראה לנו שאנחנו יכולים לנצח גם את הגדולות".

לא לחינם הזכיר גודס את הגארדים שלו. המצטיין היה האריסון, שהכריע את המשחק עם שתי קליעות עונשין - שסגרו ערב כמעט מושלם של הקבוצה מהקו: 26 מ-27. "הפסדנו בירושלים בגלל אחוזי עונשין, אחוזי שלשות ואיבודים, הפעם ידענו להיות יותר טובים בזה", אמר האריסון. "אולי שיחקנו קצת מכוער אבל עשינו מה שהיינו צריכים לעשות. המאמן אמר לנו להילחם כל הזמן ועשינו את זה".

גארד נוסף שקיבל הרבה מחמאות הוא נועם דוברת. הרכז שעוד לא חגג 18 שוב קיבל כמות דקות נכבדת (31) והחזיר עם 9 נקודות וטונות של אחריות ובגרות - מצרך נדיר במיוחד לבחור בגילו. "נועם משחק מדהים, למרות שהוא עדיין תינוק", הוסיף האריסון בחיוך. "הוא לא מפסיק להתקדם. אין לי ספק שיש לו עתיד מדהים ושהשמיים הם הגבול עבורו. הוא נשאר באולם אפילו יותר ממני, ואני אחד שנמצא באולם הרבה".

גיא גודס ניפק הסבר נוסף להתקדמות של דוברת מאז חודשה הליגה: "גם במשחקים שהוא היה גרוע בהם, ביורוקאפ לדוגמא, לא הוצאתי אותו - שיבין מה זה פיזיות וגודל. הוא השתפשף שם, חווה פיזיות ואגרסיביות של גארדים גבוהים וחזקים, והוא ממשיך להתקדם. אם הוא ככה בגיל 18, אז יש הרבה מרחב התקדמות".