אם הליגה תיעצר: הראשונה תוכתר לאלופה

ליתר ביטחון, במנהלת החליטו על תוצאת עונת 19/20 למקרה שהליגה תצטרך להסתיים עקב העלייה בתחלואה. מכבי ת"א תזכה?

רועי כהן ועמרי מנהיים  06.07.20 - 08:00
תחילת כתבה

במנהלת הליגה רוצים להיערך לתרחיש הגרוע מכל מבחינתם, שהוא שוב מצב שבו בליגה תצטרך להיעצר. לפיכך, ועדת המנהלת המורכבת ממספר מצומצם של דירקטורים, החליטה שאם הליגה תיאלץ להפסיק את פעילותה, הקבוצה שתהיה ממוקמת במקום הראשון תוכתר לאלופה. עוד לפני ירידתה של מכבי אשדוד אמש, הוחלט כי במקרה של עצירת הליגה הקבוצה שתמוקם במקום האחרון תרד ללאומית. ההחלטה עברה את אישור הדירקטוריון.

ההחלטה באה על רקע העלייה הגדולה בתחלואה בקרב הציבור הכללי, והתקבלה עוד לפני ששני שחקנים בליגה - טיילר דורסי ואוריאל טרוצקי - נכנסו לבידוד לאחר שבאו במגע עם חולה מאומת. ראוי להדגיש: אף גורם פורמלי לא ביקש מהליגה להיערך למצב של סגירה ולא רמז או אמר לראשי הליגה שיש לנקוט פעולות נוספות מלבד המתווה הנוכחי שנמצא בתוקף. הפעולה נועדה כדי שתהיה בהירות בעיקר לגבי זהות היורדת ושלא יווצר מצב שהקבוצה במקום האחרון תדרוש להקפיא את המצב אם הליגה תיעצר.

לפי מצב הטבלה הנוכחי, מכבי ת"א היא זו שקרובה יותר להיות אלופה אם הליגה תיאלץ להפסיק את פעילותה. ניצחון של הצהובים הערב נגד חולון, ישמור על פער שני הניצחונות בפסגה. אם יפסידו בשני המשחקים שנותרו, וירושלים ינצחו את שני המשחקים שנותרו (ייפגשו ביניהן פעם אחת) - אזי שהפרש הסלים הפנימי הוא זה שיכריע. מנגד, ניצחון על ירושלים במחזור הבא יבטיח את הפסגה. במנהלת מקווים מאוד שלא להגיע למצב הזה, ושהמשחקים יושלמו במלואם כמתוכנן, עד גמר הפיינל פור ב-30 ביולי.