"כאוס בישראל": מעקב בעולם אחר מקרה דורסי

הבידוד של כוכב מכבי יצר הד. בליטא טענו: "המצב מחריף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.20 - 11:34
תחילת כתבה

אם ההודעה על כניסתם של טיילר דורסי ואוריאל טרוצקי הייתה מגיעה כחודש לפני, סביר להניח שהיא הייתה מעוררת סערה בכדורסל הישראלי. מכבי הייתה תוקפת את המנהלת, המנהלת הייתה מחזירה והכדורסל שוב היה בסכנה. אבל אמש (שני), עם פרסום ההודעה, נראה היה שכל העוסקים במלאכה הפגינו נונשלנטיות.

מכבי ת"א תיפעלה את המצב כראוי ושלחה את דורסי לבידוד על אף שלא קיבל הוראה מפורשת ממשרד הבריאות, בעוד המנהלת הוציאה הודעת הרגעה מיידית ופעלה בקור רוח - אבל בינתיים, בעולם, המצב הוצג באור אחר. "כאוס בכדורסל הישראלי", נכתב באתר ליטאי. "מכבי איבדה את אחד המנהיגים שלה, שנמצא תחת הסגר קפדני".

"נכון להיום, לכדורסל בישראל לא חסרים אירועי קורונה, כאשר לאחרונה גם אמארה סטודמאייר נענש על אי ציות", הוסיפו באתר אחר בליטא. "אך כעת, רגע לפני קרבות ההכרעה, המצב החריף ומכבי ת"א עשויה לאבד את השחקנים החשובים שלה".

גם ביוון, שעוקבים מקרוב אחר דורסי שמחזיק באזרחות מקומית, סיקרו בהרחבה את אירועי הקורונה החדשים. "אין רמז, ולו הקל ביותר, לכך שהשחקן עצמו חולה - אך הוא מחוייב להיכנס לבידוד. תקופת הבידוד לא הובהרה עדיין, אך יאניס ספרופולוס יודע שאינו יכול לסמוך עליו למשחק הקרוב לפחות".

באתר המוערך, SDNA, הוסיפו: "הבעיות הנגרמות בעקבות הקורונה בישראל אינן נפסקות. הפעם, הם פגעו במכבי ת"א ובטיילר דורסי. דורסי נכנס מיד לבידוד, ויצר לא מעט כאב ראש ליאניס ספרופולוס".