"התאמה מושלמת": הווריירס ילחמו על אבדיה?

קר עשוי לעשות ויתור כדי להנחיתו: "יפרח לצד סטף וקליי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.20 - 10:13
תחילת כתבה

חזק יותר, מגוון יותר, עוצמתי יותר: זה אמנם לא מול אריות הליגה, בטח לא מול אריות היורוליג, אבל עושה רושם שפגרת הקורונה עשתה רק טוב לדני אבדיה. אמש (שני), היהלום של מכבי ת"א, שרבים פיקפקו בהחלטה שלו לחזור למגרשים רגע לפני הדראפט, העלה את מניותיו עוד קצת עם הופעה נהדרת מול חולון - וכרגיל, הריקושטים לא איחרו להגיע.

תחילה, הרקע: אבדיה, ששוב קיבל קרדיט מלא מיאניס ספרופולוס, לקח את הצהובים על הגב. הוא קלע 24 נקודות, קטף 7 ריבאונדים ומסר 4 אסיסטים - בדרך להיות השחקן עם מדד הפלוס/מינוס הגבוה על הפרקט (27). והתוצאה? ובכן, מכבי טיילה מול חולון האומללה והתקרבה צעד נוסף להבטחת המקום הראשון.

למעשה, מאז החזרה למגרשים, אבדיה הפך לאחד הברגים המרכזיים במכונה של ספרופולוס. הוא שיחק 27 דקות בכל משחק - כאשר בשלושת המשחקים האחרונים הממוצע עלה ל-31 דקות בכל ערב - וקלע מעל 15 נקודות בכל משחק, למעט ההפסד להפועל ירושלים, מה שאולי מעיד על דרגת הקושי של האחרות.

בארה"ב, כמובן, לא נותרו אדישים: הראשון להגיב היה אנליסט הדראפט של ESPN, שהעלה את מהלכיו של אבדיה לרשתות כבכל משחק. "עוד משחק חזק של דני אבדיה", הוא כתב ומיד הצביע על השיפור המרכזי של אבדיה - הקליעה. "בחירת הטופ 5 הפוטנציאלית קלע ב-48% מחוץ לקשת בשלושה מתוך חמישה משחקים מאז חזר הכדורסל הישראלי".

מאוחר יותר, הציוץ של שמיץ גרר תגובות של עיתונאים אמריקאים נוספים. "לא בטוח שמשהו השתנה מלפני כמה חודשים", כתב עיתונאי שמסקר של הניקס. "אבל אם הניקס יסיימו עם הבחירה הרביעית, ולא תהיה אופציה טובה לטרייד, דני צריך להיות הבחור שלהם - בהנחה שבול, היינס ואדוארדס ייבחרו לפניו".

לצד הסופרלטיבים, ברשת CBS דיווחו הלילה שגולדן סטייט ווריירס, ששמה נקשר עם אבדיה לא מעט בעונה החולפת והיא אף שלחה נציגים לראותו בלייב, עשויה לוותר על הבחירה הראשונה - אם וכאשר - כדי להנחית את היהלום הישראלי אצלה. על פי הדיווח, אם יקבלו בחירה גבוהה, הווריירס מוכנים לבצע טרייד תמורת בחירה נמוכה על מנת לזכות באבדיה.

"הכוכב הישראלי יהיה התאמה מושלמת למערכת הלא אנוכית של גולדן סטייט", נכתב בדיווח. "הוא יוכל לשגשג שם ככינור שני לצד סטף קרי וקליי תומפסון, שימשיכו להניע את הכדור כהרגלם. להנחית כישרון כמוהו ולבצע טרייד על הבחירה הראשונה, זה ניצחון עבור גולדן סטייט".