"דני אבדיה יכול להיות הבסיס של קבוצה מנצחת"

השיפור בקליעה, מוסר העבודה והזינוק בתחזית: בפורבס פרגנו. צפו במהלכיו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.20 - 08:00
תחילת כתבה

הוא אמנם לא מנע את ההפסד השני למכבי ראשון לציון מאז חזרת הליגה, אבל דני אבדיה ממשיך בשלו: היהלום של מכבי ת"א, בערב שעל פניו נראה סולידי, שוב סיפק את הסחורה - לפחות עבור העיניים שצופות מעבר לים, אם לא עבור אוהדי מכבי ת"א - והשלים דאבל-דאבל שני העונה, שאיך לא, גרר תגובות מארה"ב.

הפעם, היה זה תורו של מגזין 'פורבס' היוקרתי לנתח את ההתקדמות של אבדיה מאז תום הפגרה. "בפעם האחרונה שכתבנו על דני אבדיה, הזריקה שלו הייתה סימן השאלה הגדול ביותר", נכתב על כוכב מכבי ת"א. "עם זאת, התייחסנו לתשוקה של הנער, שבאה לידי ביטוי במוסר עבודה מטורף ורצון להשתפר בכל רגע נתון. בזמן שהמתין לחידוש הליגה, אבדיה שיחרר סרטון מאימוניו בו הוא מראה את מכניקת הזריקה החדשה שלו. הזריקה שלו הפכה לעקבית יותר, שחרור הכדור מואץ וההבדל בפועל הוא עצום".

"אימונים הם אף פעם לא קנה מידה טוב מספיק", המשיך לנתח כותב הכתבה. "כל אחד יכול להיראות טוב לפרקים, ואני מתאר לעצמי שאבדיה קלע כך באימונים עוד לפני ששינה את הזריקה שלו. השאלה האמיתית היא אם השינוי מתורגם למשחקים, ובמקרה של אבדיה, התשובה היא כן. מאז שחזרה הליגה, עבודה הרגליים שלו טובה יותר, אפילו עם שומרים סביבו, ועושה רושם שהוא מרגיש נוח יותר לטוס לארה"ב כרגע".

"כשפירסמנו את המוק האחרון שלנו, אי שם במאי, אבדיה הסתפק בבחירה ה-11", המשיכו וחזרו בהם בצורה די מפתיעה ב'פורבס'. "אבל מאחר שאבדיה שיפר משמעותית את חולשתו הגדולה ביותר, מקומו כעת בלבל השני של הדראפט - ממש אחרי טייריס מקסי, לאמלו בול, אנתוני אדוארדס, קיליאן הייז ואונייקה אוקונגוו".

"יש לו סייז טוב והוא יודע את העבודה בכל קצוות הפרקט, אבל בלי כח מתפרץ ויכולת כדרור אדירה, היה ספק בנוגע להפיכתו לקלע בספרות כפולות על בסיס לילי. אלא שכעת, אבדיה נתן לנו סיבה להאמין בזה. הקפיצה מהמקום ה-11 לחמישי אולי נראית קצת דרסטית, אבל המרווחים בין השחקנים השונים בדראפט הם קטנים. בטווח הארוך, לאבדיה יש את הפוטנציאל להיות חלק בלתי נפרד מהגרעין של קבוצה מנצחת".