רשמי: משחקי הפלייאוף התחתון לא יתקיימו

המנהלת הודיעה: הבידוד של אילת וחוסר ערך ספורטיבי הכריעו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  14.07.20 - 13:35
תחילת כתבה

זה היה באוויר, אבל כעת זה הגיע: מנהלת ליגת הכדורסל הודיעה היום (שלישי) שמשחקי הפלייאוף התחתון לא יתקיימו. הסיבה העיקרית: אובדן הערך הספורטיבי, מאחר ומכבי אשדוד כבר ירדה לליגה השנייה; וכמו כן, גם המשבר סביב הקורונה, שכבר דחתה את המשחקים של הפועל אילת, שנכנסה לבידוד עקב הידבקות אחד מאנשי הצוות שלה.

"הפלייאוף התחתון לא ישוחק לאור העובדה כי זהות היורדת כבר נקבעה ובשל היעדר ערך ספורטיבי", נמסר בהודעת המנהלת, "אנו מצדיעים למכבי אשדוד על סיום עונה מכובד וספורטיבי ומודים למכבי אשדוד, הפועל באר שבע, הפועל אילת ועירוני נהריה ולשחקניהן על המאמץ הגדול שהושקע בחזרה לליגה אחרי פגרת הקורונה".

כזכור, אמש (שני), נמצא אחד מאנשי הצוות של אילת חיובי בבדיקת קורונה, מה שחייב את כל הקבוצה להיכנס לבידוד. הבעיה: לוח הזמנים הצפוף לא אפשר דחייה של המשחקים, כמו גם המצב החוזי של יתר הקבוצות עם השחקנים הזרים - כשלחלקם כבר הוזמנו כרטיסי טיסה בחזרה לחו"ל.

במקביל, משחקי הפלייאוף העליון ישודרו בארה"ב וקנדה: מאמצי מנהלת הליגה למכור את זכויות השידור למשחקי הפלייאוף של ליגת ווינר עלו בהצלחה ונמכרו לרשת fubo SPORTS, ערוץ ספורט הפועל בארצות הברית וקנדה.