יובל זוסמן: "אסור לנו להילחץ, אנחנו מכבי תל אביב"

הגארד נרגע אחרי הניצחון בדרבי: "יודעים מה אנחנו שווים". יאניס ספרופולוס: "בסוף מצאנו את הקצב שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.20 - 22:50
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הייתה מרחק שניות ספורות מהפסד פלייאוף כואב ומאוד מפתיע להפועל תל אביב בדרבי, אבל בסופו של יום הנסיון והאיכות השפיעו. הצהובים שמרו על יתרון הביתיות בשיניים, עלו ל-0:1 בסדרה ורחוקים ניצחון אחד בלבד ממקום בפיינל פור נוסף.

גיבור המשחק היה ללא ספק יובל זוסמן שהתעלה במאני טיים והציל את מכבי ת"א מהפסד שהיה עלול להיות גורלי. "אני רגוע כל הזמן. אנחנו מכבי ת"א ואנחנו יודעים מה אנחנו שווים, למרות ששיחקנו לא טוב", הכריז הגארד. אם אנחנו משחקים יחד אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה".

"הפועל ת"א בודדה אותנו, גרמה לנו לשחק לחוד והכניסו אותנו ללחץ", ניתח זוסמן והמשיך: "במצב כזה, אנחנו צריכים לראות את השחקן הפנוי. אנחנו לא יכולים להיכנס ללחץ, אנחנו מכבי".

"חלק מהשחקנים היו בשוק, אבל זה היה הרגע להתעלות וחיכיתי לזה. כשהייתי על הספסל לא יכולתי לשבת, רציתי לעלות ולתרום ובסוף עזרתי", הוסיף זוסמן וסיכם: "זה עוד משחק שנרשם בספרי ההיסטוריה. כל משחק הוא חשוב, כשאתה במכבי צריך לנצח בכל משחק".

גם יאניס ספרופולוס סיכם את הניצחון ברוגע מפתיע יחסית לדרמה: "ההבדל ברבע האחרון הוא שהיה מאמץ בהגנה, כי במחצית הראשונה ההגנה שלנו לא הייתה מספיקה. היה לנו נפילות קטנות ואיבודים בהתקפה שעלו לנו בהגנה, אבל ברבע האחרון מצאנו את הקצב שלנו והשגנו את ההובלה. בסופו של דבר ניצחנו".

"פלייאוף זה אחרת. היתרון בבית חשוב ואם אתה לא מתחיל טוב, אז מתחיל להיות לחץ ואין ראש נקי כדי להבין מה צריך לעשות ההתקפה", ניתח ספרופולוס. "ניסינו לכפות מהלכים ולקחת את הכדור בכוח. עשינו טעויות טקטיות והם קלעו בקלות".

ומה היה לספרופולוס להגיד על זוסמן? "אני סומך עליו ומהרגע הראשון שהגעתי האמנתי שהוא יהיה שחקן חשוב. הוא הוכיח את זה היום", פרגן היווני.