לאסוף את השברים: תמונת מצב הסגל של הפועל ירושלים

2019/20 הסתיימה במפח נפש ורק שחקן אחד חתום לעונה הבאה, שאמורה להתחיל בעוד כחודשיים. ההחלטה להמשיך עם עודד קטש למרות ההדחה, מצבם של הישראלים, והסעיף שמונע מג'ייקובן בראון ותומאס להגיע למכבי תל אביב. כך ייראו האדומים ביום שאחרי

רועי כהן
רועי כהן  27.07.20 - 14:30

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

יום אחרי עוד הדחה, שלישית ברציפות של הפועל ירושלים במעמד חצי גמר הפיינל פור, בקבוצה יתפנו היום למלאכת הבנייה של העונה הבאה. הפעם ישנו אתגר גדול למנכ"ל גיא הראל ולמנהל הספורטיבי יותם הלפרין, מכיוון שאם ירושלים אכן תשתתף בפיינל 8 של ליגת האלופות ב-30 בספטמבר, יש להם פחות מחודשיים להרכיב קבוצה, ונכון להיום רק עידו זלמנסון חתום לעונה הבאה.

ההחלטה הראשונה של ירושלים תהיה בעמדת המאמן. אחרי שלוש שנים ללא העפלה לגמר, יש במועדון מי שחושב שדרוש ריענון בעמדת המאמן, אך ההערכה היא כי עודד קטש ימשיך, גם בגלל הלו"ז הדוחק וגם בגלל הערפל התקציבי. לאחר שיחליטו מי יעמוד על הקווים, יתפנו למלאכת הבנייה של הסגל.

שני סימני השאלה הגדולים ביותר קשורים לג'ייקובן בראון וטיישון תומאס. את הראשון מאוד רוצים לראות ממשיך בבירה, והסיטואציה עם תומאס יותר מורכבת. ירושלים מחזיקה באופציה על שניהם עד אזור ה-10 באוגוסט. אם היא לא תממש את האופציות, הדבר יהיה כרוך בתשלום פיצוי של 50 אלף דולר, סכום זהה למה שהשחקנים יצטרכו לשלם אם יחליטו בעצמם שלא לממש את החוזה לעונה הבאה עד אותו תאריך.

לערוץ הספורט נודע כי למרות ההערכה שתומאס יגרור עניין רב מקבוצות ברמה גבוהה יותר, סוכניו עדיין מציעים אותו למאמנים באירופה והוא עדיין לא חתום בשום קבוצה. עם זאת, במידה שירושלים לא תשחרר מהחוזה, שכרו של תומאס יקפוץ בעונה הבאה לכ-300 אלף דולר, סכום שבירושלים עדיין לא יודעים אם יוכלו לשלם. מה שמעניין הוא סעיף בחוזים של תומאס ובראון, שלפיו הם לא יכולים לחתום בעונת 20/21 באף קבוצה בישראל למעט הפועל ירושלים, דבר שבאופן אוטומטי מנטרל עניין של מכבי ת״א בשניים, אם בכלל היה כזה.

לגבי שאר העמדות והשחקנים, עדיין קיימת אי ודאות. בגזרת הישראלים, תמיר בלאט עשוי להישאר בירושלים כמושאל מאלבה ברלין אך הדבר עדיין לא סוכם; בר טימור מחזיק בחוזה שאם אחד הצדדים ירצה לצאת ממנו הדבר כרוך בתשלום פיצוי גבוה לצד השני ולכן ההערכה היא שהוא ימשיך לעונה שביעית ברציפות. נמרוד לוי לא מרוצה ממעמדו וצפוי לעזוב.

גם אצל הזרים התמונה מורכבת: ירושלים מחזיקה באופציה על ג'יימס פלדין, אך ייתכן שבעקבות הכשלונות בחצאי הגמר בשנתיים האחרונות יחליטו ללכת על שחקן אחר; ג'ון הולאנד חתם באוניקס קאזאן, וגם עמנואל טרי מושך עניין באירופה. לגבי סולימן בריימו הדעות חלוקות והחלטה בעניינו טרם התקבלה.